Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpłatna kastracja i sterylizacja zwierząt tylko do końca września


W ramach zadania: „Zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Miasta Mława” ratusz zaplanował możliwość wykonania sterylizacji bądź kastracji około 60 psów i 60 kotów, których właścicielami są mieszkańcy Miasta Mława. Zabiegi będą wykonywane przez wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego podmiot. Będą mogły zostać wykonane wyłącznie u zwierząt, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do ich przeprowadzenia, np. ze względu na zły stan zdrowia lub wiek.


Zainteresowani udziałem w programie właściciele zwierząt z terenu Mławy mogą składać wypełnione wnioski w kancelarii Urzędu Miasta Mława w terminie do 30 września 2023 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację tego zadania. Do wniosku należy załączyć kserokopię książeczki zdrowia psa lub kota bądź innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia. W przypadku psów wymagane jest załączenie kserokopii aktualnego dokumentu potwierdzającego poddanie zwierzęcia obowiązkowemu szczepieniu przeciw wściekliźnie. Jedno gospodarstwo domowe może zgłosić maksymalnie jedno zwierzę do wzięcia udziału w programie. Niezbędne formularze oraz regulamin programu znajdują się na stronie urzędu miasta LINK

Jak podaje urząd miasta, podejmowane działania mają na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt na terenie Mławy, a w szczególności zmniejszenie ich niekontrolowanego rozmnażania się, jak również ujęcie wszystkich zwierząt podlegających zabiegowi sterylizacji bądź kastracji w systemie identyfikacji zwierząt. 

– Dodajmy, że w 2022 roku miasto udzieliło pomocy aż 128 zwierzętom, z czego 52 stanowiły bezpańskie psy, a 64 – koty. Otrzymały one opiekę weterynaryjną. Dzięki aktywnym poszukiwaniom osób chętnych do adopcji zwierząt, tylko 10 psów zostało przekazanych do schroniska. Miasto Mława od kilku lat prowadzi też akcję bezpłatnego znakowania psów właścicielskich, czego efektem jest szybkie ustalenie właścicieli zwierząt zagubionych – informujeje ratusz.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Orkan
Orkan
2 miesięcy temu

A nie lepiej wyłapać to co bezpańskie i przekazać pewnemu Panu z okolic Mławy, który jeszcze wytapia psi smalec?

Jacj
Jacj
2 miesięcy temu

Należałoby jeszcze nagłosnić tą akcję i podać w świat argumenty przemawiające za kastracją. Dość już bezdomności i śmierć niewinnych zwierząt. Dość rozmnażania!!

Bartłomiej
Bartłomiej
2 miesięcy temu

Bardzo podoba mi się ta akcja. Smuci mnie to, że w Mławie widuję jeszcze bezpańskie psy i mnóstwo kotów szczególnie na ulicy 80 Pułku Piechoty oraz ulicy Narutowicza.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x