Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XI Marsz Obrońcom Mławy


W minioną niedzielę 3 września w osiemdziesiątą czwartą rocznicę wybuchu II wojny światowej odbył się kolejny marsz organizowany przez Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe poświęcony pamięci obrońcom Mławy z 1939r.


W tegorocznej edycji w wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób, a trasa prowadziła przez fragment mławskiej linii oporu z 1939 r. znajdującej się w obszarze Zalewu Ruda. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali interesujących prelekcji Białorusina, dr. historii Ihara Melnikau.

– Wychodzimy z założenia, że w naszym obowiązku jako mławian jest pamięć o osobach i wydarzeniach mających miejsce we wrześniu 1939 r.. A mówić o historii najlepiej w miejscu związanym z tą historią. Można napisać post, można napisać artykuł ale bezpośredni kontakt z miejscem wydarzeń pozwala na osobistą ich interpretację. W ten sposób chcemy wskazać na wartość i znaczenie walki o naszą niepodległość. Nie staramy się być atrakcyjni czy konkurencyjni. Uważamy, że pamięć i tamtych wydarzeniach leży w naszym obowiązku i woli dlatego organizujemy tego typu spotkania – mówi Robert Zaborowski ze Stowarzyszenia Mława Miasto Zabytkowe.

Dzięki gościnności i uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich w Cegielni Lewickiej uczestnicy marszu mogli liczyć na posiłek i miejsce odpoczynku.

– Dziękujemy wszystkim biorącym udział w wydarzenie jak również współorganizatorom – Kołu Gospodyń Wiejskich z Cegielni Lewickiej – dodaje Zaborowski.

Źródło i fot. Mława Miasto Zabytkowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
2 miesięcy temu

Hej , dr piszemy bez kropki

ktoś ja
ktoś ja
2 miesięcy temu
Reply to  Alicja

tylko tyle refleksji

teżMława
teżMława
2 miesięcy temu
Reply to  Alicja

Owszem, jeśli „doktor Ihar”. Ale „doktora Ihara” czy „doktorowi Iharowi” to już z kropką. A tutaj jest mowa o „prelekcji dr. Ihara”, czyli prawidłowy zapis.

Alicja
Alicja
2 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Zwracam uwagę na skrót dr

teżMława
teżMława
2 miesięcy temu
Reply to  Alicja

dr (= doktor) dra, drowi, drem, drze; drowie a. dr dr; drów, drom, drami a. dr. dr.; w przypadkach zależnych lp też z kropką: dr., np. z dr. Nowakiem; o kobiecie – ndm, w przypadkach zależnych bez kropki, np. z dr Kowalską    https://sjp.pwn.pl/so/dr;4427522.html    

Jasiek
Jasiek
2 miesięcy temu

Zróbcie coś z tym smrodem w Mławie, śmierdzi kurnikami

Psia Kupa
Psia Kupa
2 miesięcy temu
Reply to  Jasiek

pecunia non olet, a jednak te tak…. cholercia

Mławian
Mławian
2 miesięcy temu

Takie auta jakie mają przyjść nie sprawdzą się ,są zbyt MAŁE,

Psia Kupa
Psia Kupa
2 miesięcy temu
Reply to  Mławian

Dobre będą, wszyscy się zmieścimy.

Mławianin
Mławianin
2 miesięcy temu

Kolejna świetna impreza Panów z Mława Miasto Zabytkowe. Bylem z synem i on tez był pod wrażeniem. To doskonała metoda nauki naszej trudnej historii. Jeszcze raz gratulacje i czekam z rodziną na następne tak udane przedsięwzięcia.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x