Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mariusz Goździewski odchodzi z funkcji prezesa MPDM


Jeszcze tylko do końca października br. Mariusz Goździewski pozostanie szefem jednej z miejskich spółek – Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego. W fotelu szefa tej spółki zasiadał niemal przez 3 lata. Rada nadzorcza MPDM już ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu. Spełniający kryteria kandydaci mogą składać dokumenty do 15 września do godziny 12:00, w biurze spółki.


Rezygnacja prezesa Goździewskiego, jest kolejną w tej spółce „rezygnacją bez powodu”. W takim samym trybie, nie podając do publicznej wiadomości powodów rezygnacji odszedł ze spółki poprzednik Goździewskiego – Krzysztof Dubojski.

Prezes Goździewski zapytany przez redakcję Codziennika Mławskiego dlaczego odchodzi zaznaczył, że są to powody osobiste. Zaprzeczył jednak, żeby miało to związek z niefortunnym przetargiem na zakup autobusów dla Mławskiej Komunikacji Miejskiej.

Przypomnijmy, w kwietniu 2022 roku MPDM rozstrzygnął przetarg na zakup 2 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej. Zgodnie z umową, pojazdy miały być dostarczone do końca sierpnia 2022 roku. Wykonawca nie dostarczył tych pojazdów do dziś, podając jako powód czynniki zewnętrzne – m.in. wojnę na Ukrainie i trzęsienie ziemi w Turcji, a MPDM dosyć długo prowadził z nim korespondencję, nie rozwiązując umowy. Ostatecznie jednak umowa została rozwiązana – i jak zapewnia prezes Goździewski  spółka nie zapłaciła wykonawcy i będzie egzekwować kary umowne. W lipcu 2023 przetarg został powtórzony i rozstrzygnięty, a nowy wykonawca dostarczy autobusy najpóźniej do 31.12.2023 r. – zapewnia prezes Goździewski.

W czerwcu br. do rady miasta wpłynęła petycja w sprawie kontroli przetargu na zakup autobusów w MPDM ze względu na „nieprawidłowości”. Radni na sierpniowej sesji skierowali ją do rozpatrzenia burmistrzowi Kowalewskiemu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fani
Fani
1 miesiąc temu

Super gość

OLA
OLA
2 miesięcy temu

nie dopuszczą MŁODYCH do WLADZY .CI na EMERYTURACH GLOSUJA NA NICH .BO ZABAWA NA DEPTAKU .CO DLA MŁODYCH NIC ?

Kuba
Kuba
2 miesięcy temu
Reply to  OLA

Gdzie są ci mlodzi?
Na wybory do Sejmu i senatu nie chodzą,
Na wybory do samorządu nie chodzą,
Na zebrania osiedlowe nie chodzą,
Ale wymagania mają, tylko daj, daj i daj.
Ruszyć te tłuste ty.ki od komputerów i smartfonów. Chyba już czas zacząć żyć tu i teraz, a nie tylko w tym sztucznym, wirtualnym świecie nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością.

Kobieta
Kobieta
2 miesięcy temu

Zagłosujmy mądrze w wyborach.

normalny
normalny
2 miesięcy temu
Reply to  Kobieta

na konfederacje

Bambik
Bambik
2 miesięcy temu

Odchodzi każdy kto mógłyby zaszkodzić pijarowo w wyborach napewno padlo by pytanie gdzie są autobusy . Muzeum wyciszone . W mdku cisza nawet muzyka jakaś smutniejsza. Za chwile zostanie oddanych kilka inwestycji w tym pupmtrack i nastepna kadencja w kieszeni. Tak to działa i działało. W skali kraju i miasta. Zawsze plus taki że tego już znamy i drugi może tyle nie budować kto wie…

Wiedzący
Wiedzący
2 miesięcy temu
Reply to  Bambik

Muzeum nie da się wyciszyć.
Tam do tłumaczenia mają wiele ludzie Kowala.

sprtw
sprtw
2 miesięcy temu
Reply to  Bambik

No tak… „tego już znamy” – słynne słowa mławian.
Ludzie obudźcie się. Czyż naprawdę nie kochacie swojego miasta i nie chcecie, żeby to miasto się rozwijało i żeby tętniło życiem.

SSGalitzien
SSGalitzien
2 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Lepszy Kowalewski niż PSL.

sprtw
sprtw
2 miesięcy temu
Reply to  SSGalitzien

No dla niektórych na 100% lepszy, np.
– dla deweloperów,
– dla panów A. i L. I jeszcze kilku.
Tu się nie mylisz,

ale na 100% nie lepszy dla naszego miasta Mławy i dla mławian.

czyli jak masz z tym panem układy to dla ciebie lepszy.

Ja wyjaśniłem swoje zdanie, a ty potrafisz wyjaśnić swoje? Czy twierdzisz tak bo tak i nie masz na popatcie żadnych argumentów.

Ponadto na burmistrza wybieramy konkretnego człowieka, a nie partię. To nie wybory do Sejmu czy senatu. Owszem przynależność partyjną czy też sympatią też się w pewnym stopniu liczą, ale najważniejsza jest operatywność, uczciwość i przejrzystość działania, a nie nepotyzm, kumoterstwo, fałsz, zakłamanie, arogancja, chciwość i działanie pod wpływem „a ile ja z tego będę miał”.

miki
miki
3 miesięcy temu

a kiedy pan tomaszewski?

Open_mind
Open_mind
3 miesięcy temu

Chłopina miał kupić dwa autobusy i nie dał rady?

Grzesiek
Grzesiek
3 miesięcy temu

Coś mi tu śmierdzi. A autobusów jak nie było tak niema. Dlaczego miasto nie stara się o dofinansowanie na ekologiczne autobusy?

Krosta
Krosta
3 miesięcy temu
Reply to  Grzesiek

Mniasto ma nadwyżkem to nie będzie żebrać, coś ty myślał.

Ampera
Ampera
3 miesięcy temu
Reply to  Krosta

Krosta, Ale gadasz Andromy. Jestem śdziwiony tfoim zachowaniem.
Uspokój się, proszem Ciebie.

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  Krosta

Taaak miasto jest bogate, mieszkańcy Mławy też są bogaci, a więc trzeba ich doić.
Jakie władze wybieracie, to i tak macie, drodzy mieszkańcy. Jacy mieszkańcy, taki i burmistrz, jaki burmistrz takie i miasto.
Przeciwieństwem waszym jest oczywiście Ciechanów I ciechanowianie oraz tamtejszy gospodarz miasta, który dba o miasto i mieszkańców, a tak jak mlawski, który dba tylko o….
Wybierajcie tak dalej…, będzie jeszcze ciekawiej, czyli mroczniej.
Nadwyżka budżetowa nie świadczy o dobrej kondycji miasta, tylko o stagnacji, dojeniu mieszkańców I nic nie robieniu na rzecz miasta.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x