Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obrona Płocka przed bolszewikami z udziałem GRHLC Mława


W sobotę 19 sierpnia na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbyła się rekonstrukcja „Obrony Płocka w 1920 roku przed bolszewikami”. W inscenizacji wzięło udział blisko 200 rekonstruktorów w śród nich Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława – GRH LC MŁAWA.


To była jedna z największych w Polsce inscenizacji z okresu wojny polsko – bolszewickiej w tym roku.

– Świetne widowisko, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, dobrze przygotowany scenariusz nawiązujący do historii Płocka z 1920 roku. Celem wydarzenia było przybliżenie wydarzeń sprzed 103 lat, kiedy wojsko, harcerze i mieszkańcy Płocka stanęli do obrony miasta przed bolszewickim korpusem Gaja – opisuje płocką rekonstrukcję GRHLC.

GRHLC Mława od kilkudziesięciu lat uczestniczy regularnie w wielu rekonstrukcjach i jest znana na terenie całego kraju, ale też można ich zobaczyć podczas imprez lokalnych.

red.

FOTO: Janusz Dębski, Krzysztof Szatkowski oraz archiwum GRH LC MŁAWA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x