Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

100-lecia istnienia MKS Mławianka Mława


W sobotę, 2 września, odbyły się oficjalne obchody 100-lecia istnienia MKS Mławianka Mława. Złożyły się na nie: msza św., odsłonięcie pamiątkowego postumentu oraz wręczenie odznaczeń i podziękowań.


Główna część obchodów odbyła się na stadionie im. Ireny Szewińskiej.  Wśród gości obecni byli m.in. minister sportu Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, posłanka Anna Cicholska, prezes MZPN Sławomir Pietrzyk, starosta mławski Jerzy Rakowski, radny wojewódzki Konrad Wojnarowski oraz sportowi działacze, trenerzy oraz zawodnicy.

Z okazji jubileuszu, Klub Mławianka Mława został uhonorowany Medalem Zasłużony dla Miasta Mława. Z kolei klub wręczył tytuł honorowego prezesa klubu burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu, dziękując za wsparcie finansowe ze strony samorządu miejskiego.

Znaczną część sobotniego jubileuszu zajęło wręczenie ponad 200 odznaczeń – zasłużonym działaczom, zawodnikom, trenerom i przyjaciołom klubu.  Przygotował je MKS Mławianka Mława, ale również Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej czy Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Po południu na stadionie rozegrano towarzyskie mecze byłych zawodników, kibiców i obecnych piłkarzy. Zaprezentowały się również dzieciaki z akademii piłkarskiej prowadzonej przez Mławiankę. Obchody zakończyły się prezentacją karty okolicznościowej 100-lecia, wydanej przez Pocztę Polską.

Organizacją uroczystości zajął się klub. Miasto Mława przekazało na ten cel 40 tys. zł.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
3 miesięcy temu

Ten zespół służy do lansowania się i zdobywania głosów na wybory a nie do grania w porządny futbol. Ludzie od wczoraj mieszkacie w Mławie?

Guru
Guru
3 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Przyjdź na mecz to też polansujesz się.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
2 miesięcy temu
Reply to  Guru

Czy ty jesteś tak głupi czy głupiego udajesz ,że nie możesz zrozumieć tego co napisał MŁAWIANIN!!! chyba jednak od wczoraj mieszkasz w Mławie !!!

Prawda
Prawda
3 miesięcy temu

Ty trzymaj kciuki żeby nie spadli do 4 ligi, bo wszystko wskazuje że tak będzie.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 miesięcy temu

Ile jeszcze lat musi upłynąć by mławianka znalazła się w 1 lidze? 100 było za mało.

WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
2 miesięcy temu

Zgoda!! — tylko pamiętaj że na 80 lecie Klubu w sezonie 2003/4 awansował do II LIGI !!!!

Robin
Robin
2 miesięcy temu

A po co ma być w pierwszej lidze? 1 liga kosztuje. Kto za to ma płacić?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x