Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak co roku stanęli przed Mauzoleum Żołnierzy WrześniaWyrazem pamięci o kolejnej, 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Mławą, są coroczne uroczystości, które odbywają się 1 września na terenie Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach  Zawadzkich.

I tym razem stanęły tam poczty sztandarowe szkół, miasta Mława mławskich rzemieślników, a wraz z nimi władze samorządowe – gminy, miasta, powiatu, przedstawiciele służb mundurowych: 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, straży pożarnej, policji oraz Nadleśnictwa Dwukoły.

Na uroczystości pojawili się również motocykliści z Raciąża. Uwagę zwracała też liczna obecność harcerzy, którzy na czas uroczystości zaciągnęli wartę honorową.

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu narodowego, a głos zabrali burmistrz Sławomir Kowalewski oraz wójt Mariusz Gębala. Modlitwie za poległych i zmarłych  żołnierzy przewodniczył ks. Tadeusz Jabłoński, proboszcz parafii Wieczfnia Kościelna.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przy schronie – mauzoleum i zapaleniem symbolicznych zniczy pod Pomnikiem Piechura.

red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x