Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 września rusza zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych


Już 1 września (piątek) rusza kolejna zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców Mławy. W ramach zbiórki bezpośrednio z posesji zostaną odebrane meble i inne odpady wielkogabarytowe (zniszczone i bezużyteczne meble, zniszczone przedmioty gospodarstwa domowego i codziennego  użytku większych rozmiarów) oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko kompletny). W ramach zbiórki mobilnej nie będą odbierane żadne inne frakcje odpadów. Prosimy o nie wystawianie do odbioru w ramach tej zbiórki opon, odpadów remontowo – budowlanych itp., ponieważ nie zostaną one odebrane.


Zbiórka realizowana będzie w terminach wyznaczonych harmonogramami – z budynków jednorodzinnych w okresie od 1 do 14 września, a z budynków wielolokalowych od 23 do 28 września 2023 r. Prosimy o przygotowanie i wystawienie odpadów w miejscach zbierania odpadów (budynki wielolokalowe) lub przed posesję (budynki jednorodzinne). Odpady należy wystawić w dniu odbioru wyznaczonym w harmonogramie, przed godziną 6.00 rano. Następna zbiórka mobilna mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z nieruchomości przewidziana jest w marcu przyszłego roku.

W ramach zbiórki ww. odpady zostaną odebrane wyłącznie z nieruchomości zamieszkałych, których właściciele wnoszą na rzecz miasta opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Poza terminami zbiórki mobilnej te frakcje wysegregowanych odpadów właściciel nieruchomości może przekazać bezpłatnie, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszonej na rzecz miasta do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnego pod adresem: ul. Płocka 102, 06-500 Mława. PSZOK dostępny jest w poniedziałki i środy w godzinach 700– 1500, w piątki w godzinach 1000 – 1800 oraz  w soboty  w godzinach 800 – 1200 (z wyjątkiem świąt). Przed przyjęciem odpadów w PSZOK prowadzona jest weryfikacja pochodzenia odpadów – właściciel nieruchomości winien posiadać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty) oraz dowód uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (potwierdzenie wniesienia opłaty lub aktualne naliczenie czynszu/opłat eksploatacyjnych od Spółdzielni/zarządcy budynku wielolokalowego albo zaświadczenie od Spółdzielni/zarządcy potwierdzające uiszczanie opłaty). Kontakt z pracownikami w PSZOK możliwy pod numerem tel. 504 232 251.

źródło: UMM

Poniżej harmonogramy zbiórki do pobrania.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych – Budynki jednorodzinne – II półrocze 2023(5)

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych – Budynki wielolokalowe – II półrocze 2023(2)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x