Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

JOKER MŁAWA CAMP II – kolejny udany wakacyjny wyjazd!!!


Stowarzyszenie Joker Mława oraz Stowarzyszenie Fly High w dniach 23-29 sierpnia br. zorganizowało obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Obóz odbył się w ośrodku wypoczynkowym Roma w okolicach Gdańska.


W wyjeździe uczestniczyło w sumie 46 osoby, głównie dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat.
W obozie udział wzięło również gościnnie kilku rodziców.

„Cieszymy się, że udało nam się przeprowadzić wszystkie zaplanowane działania. Harmonogram był mocno napięty, podobnie jak w ubiegłym roku. Uczestnicy brali udział
w ciekawych zajęciach integracyjnych, warsztatowych i profilaktycznych. Dodatkowo codziennie odbywały się zajęcia survivalowe (strzelnica, paintball, strzelanie z łuku, park linowy itp.) oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne (mecze w piłkę nożną, koszykówkę oraz zawody w badmintona).”
– komentuje jedna z opiekunek obozu, Natalia Krystkiewicz, prezes Stowarzyszenia Fly High.

„Przez cały wyjazd towarzyszyła nam dokonała pogoda. Cieszę się, że nasi uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich działaniach, dodatkowych konkursach i zabawach. Serce rośnie jak widzi się młodych ludzi grających w gry planszowe, rozwiązujących zagadki logiczne czy też uprawiających różne sporty z daleka od smart fonów, tabletów i wszędobylskiego Internetu.” – dodaje kierownik wyjazdu, pan Zbigniew Krystkiewicz, prezes Stowarzyszenia Joker Mława.

Oprócz codziennych zajęć projektowych, survivalowych i rekreacyjno-sportowych podczas obozu zaplanowano szereg dodatkowych atrakcji dla uczestników. Do najciekawszych należy zaliczyć wizytę na meczu Lechia Gdańsk – Podbeskidzie. W tym drugim zespole od tego sezonu występują byłe gwiazdy Mławianki, bracia Stryjewscy. Część uczestników miała okazję oglądać mecz z loży VIP, dzięki gościnności Pana Łukasza Wysockiego, uczestnika obozu a na co dzień Prezesa Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. 

Inne ciekawe atrakcje to przejażdżki gokartami na nowym, dwupiętrowym torze w Gdańsku, udział w nocnej grze terenowej oraz oczywiście oraz udział w Biegu Morskiego Komandosa. W tym roku udało nam się zorganizować wspólny start rodziców z dziećmi. Wszyscy uczestnicy obozu mieli więc okazję zmierzyć się z siedmio-kilometrową trasa i licznymi przeszkodami. Warto zauważyć, że bieg ten uznawany jest za najtrudniejszy bieg terenowy
w Polsce.

Podczas obozu codziennie odbywały się zajęcia edukacyjne, profilaktyczne oraz integracyjne. Do najciekawszych należy zaliczyć warsztat pierwszej pomocy prowadzony przez ratownika medycznego, spotkania z policjantem i strażakiem oraz pogadanki profilaktyczne z panią Moniką z sanepidu. Uczniowie brali również udział w ciekawych warsztatach polegających na układaniu modeli drewnianych i ich malowaniu. Nie zabrakło również wieczornych gier planszowych i zagadek logicznych.

W obozie gościnnie wziął udział Filip Wysocki, chłopiec poruszający się na co dzień na wózku inwalidzkim, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Brał on dzielnie udział w większości działań dzięki pomocy taty i wolontariuszy.

Warto podkreślić, że podczas całego wyjazdu pięć naszych wolontariuszek organizowało  szereg mini konkursów sportowych takich jak: strzelanie z łuku, gra w piłkarzyki, zawody
w badmintona, konkurs rozwiązywania zagadek logicznych itp. Wszyscy zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Realizacja obozu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Mława, budżetu Starostwa Powiatowego w Mławie a także ze środków pozyskanych z Lasów Państwowych i rządowego programu KLUB 2023. 

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wyjazdu, całej kadrze, wolontariuszkom, sponsorom i partnerom. Ogromne podziękowania dla władz lokalnych. Dzięki pomocy finansowej, którą otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego było nam dużo łatwiej zorganizować wiele warsztatów i zajęć integracyjnych. Cieszę się, że wszyscy uczestnicy wypowiadają się w samych superlatywach o wyjeździe. Już dziś zarezerwowaliśmy ten sam ośrodek i pod koniec wakacji w przyszłym roku zamierzamy zorganizować Joker Mława Camp III. Wierzę, że będzie nas jeszcze więcej i że będziemy bawić się równie dobrze jak w tym roku. Już dziś zapraszam do wspólnego wyjazdu.” – podsumowuje Zbyszek Krystkiewicz.

źródło i fot. Joker Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x