Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piąta w tym roku przysięga żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej


Będą bronić niepodległości i granic, a w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. W niedzielę, 27 sierpnia br. na terenie Rodzinnego Parku Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie odbyła się piąta w tym roku przysięga żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 60 ochotników z Północnego Mazowsza. Dla najmłodszych żołnierzy mazowieckiej „piątki” to dzień zwieńczający trud szkolenia i potwierdzający zobowiązanie wobec Ojczyzny. Przekroczyli bramę koszar jednostki w Ciechanowie, żeby przejść wojskowe przeszkolenie i stanąć ramię w ramię z ochotnikami Wojsk Obrony Terytorialnej, których liczebność przekroczyła 37 tyś. żołnierzy.

Wśród składających przysięgę, oprócz uczniów, studentów i nauczycieli był również ratownik WOPR, pielęgniarka, informatyk, leśnik, przedstawiciel handlowy i programista maszyn. Rekruci zdecydowali się na „Wakacje z WOT” – szkolenie podstawowe terminem dostosowane do letniej przerwy w nauce.

Sześciu żołnierzy z powiatu ciechanowskiego, mławskiego i siedleckiego, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w dotychczasowym szkoleniu otrzymało z rąk Dowódcy 5MBOT listy gratulacyjne, a ich najbliżsi podziękowania i gratulacje. Na zakończenie uroczystości, w asyście kompanii honorowej 5 MBOT odbyła się defilada pododdziałów.

W tym ważnym wydarzeniu przysięgającym towarzyszyły rodziny, goście oraz przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych i duchowieństwa. Nowo powołani żołnierze dalszą służbę będą pełnić w pododdziałach zlokalizowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym. Żołnierzy czeka roczne szkolenie indywidualne realizowane w trybie rotacyjnym (min. jeden weekend w miesiącu). Kolejny rok to szkolenie specjalistyczne i trzeci rok to szkolenie zgrywające.

źródło i fot. 5MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Coraz więcej amatorów łatwej kasy. Co ten twór świra Antka ma wspólnego z obronnością. Chyba, że chodzi o obronę towarzyszy z piskomuny.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x