Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz Obrońcom Mławy z Iharem Melnikau


Zapraszamy na Marsz Obrońcom Mławy który odbędzie się w niedzielę 3 września 2023. W marszu weźmie udział i opowieści poprowadzi – znany w Mławie popularyzator historii – Ihar Melnikau. Jest doktorem histori. Od lat zajmuje się historią Drugiej Wojny Światowej, II RP, historią przedwojennej granicy polsko-sowieckiej na Białorusi, historią lokalną.


Dr Melnikau urodził się w 1980 roku w Bobrujsku. Jest historykiem, publicystą, dziennikarzem, blogerem i redaktorem portalu historycznego. Autor przeszło 500 artykułów naukowych i publicystycznych oraz 13 książek,.

Jest także rekonstruktorem oraz kolekcjonerem militariów i wojennych artefaktów. Jednocześnie występuje jako ekspert przy realizacji różnego rodzaju projektów popularno-naukowych, w tym programów telewizji „Bielsat”. Jest autorem 6 wystaw na Białorusi oraz w Polsce oraz członkiem grupy rekonstrukcji wojskowo-historycznej „Białorusini w Wojsku Polskim”. Wielokrotnie brał udział w rekonstrukcji Bitwy Pod Mławą.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x