Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wybór jednomyślny. Będzie przewodniczącym zarządu osiedla kolejną kadencję


W związku z zakończeniem kadencji, rozpoczął się cykl wyborów zarządów osiedli – jednostek pomocniczych Miasta, których w Mławie jest 15. Na wczorajszym zebraniu mieszkańców Osiedla Nr 15 Młodych, jego dotychczasowy przewodniczący Szymon Wyrostek nie miał kontrkandydata i został wybrany przez aklamację – co oczywiście potwierdził wynik formalnego głosowania. W tej kadencji, mieszkańcy postanowili, że zarząd osiedla będzie trzyosobowy. W skład zarządu, oprócz Szymona Wyrostka   wybrano również Ewę Breńską i Antoniego Wesołowskiego –  członka zarządu z poprzedniej kadencji.


Zanim jednak nastąpił moment wyborów, Szymon Wyrostek przedstawił podsumowanie czteroletniego okresu minionej kadencji. Wynika z niego, że w imieniu Zarządu oraz mieszkańców złożono 84 wnioski z czego 49 trafiło do Urzędu Miasta Mława, 11 – do Komendy Policji, 14 do Straży Miejskiej, 7 do Spółdzielni Mieszkaniowej Zawkrze oraz 4 wnioski do innych instytucji. Jak podkreślił przewodniczący Wyrostek, najważniejszym ich skutkiem był remont nawierzchni głównego wjazdu na Osiedle Młodych. Z ostatnich działań przewodniczący wymienił zatrzymanie projektu budowy dużego supermarketu w bliskim sąsiedztwie dwóch bloków osiedla.

W swoim sprawozdaniu przewodniczący Wyrostek zaakcentował też organizację 8 imprez o charakterze rodzinno-kulturalnym. Rzeczywiście pod względem aktywności Osiedle Młodych jest na tle innych osiedli (może tylko z małym wyjątkiem osiedla Obrońców Mławy) wyjątkowe. 4 razy odbyły się tu Osiedlowe Mikołajki, 3 razy Osiedlowy Dzień Dziecka  i raz Charytatywny Piknik Militarny. Również z inicjatywy przewodniczącego Wyrostka przy wjeździe do osiedla w 2020 roku stanął chyba pierwszy w Mławie pojemnik „serce” na korki – do tego czasu zebrano ich tam 2,5 tony.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hela
Hela
3 miesięcy temu

To przykre że nie napisze nikt że Szymon zasłużył bo naprawdę działa aktywnie i rzeczowo. Należałoby po prostu pogratulować . Polityka wieksza to inna sprawa i mogę się z Szymonem nie zgadzać ale jako działacz lokalny i osiedlowy jest świetny

Artur
Artur
3 miesięcy temu

Ale frekwencja hahaha. Widać ze średnia wieku to 50+ nie dziwota ze po raz kolejny wygrał skoro kandydował sam napisałbym gratuluje, ale tego nie zrobię i współczuje mieszkańcom tego osiedla.

Mikołaj Mikołajski
Mikołaj Mikołajski
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

To coś zrób…zaangażuj się…widać kozak przed kompem, a … w żuciu

Pik Pok
Pik Pok
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

Hey artur a ty gdzie będziesz kandydował? to przyjdę zobaczę jaka u ciebie będzie frekwencja

Zołza
Zołza
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

Czemu nie poszedłeś na te wybory? Bronił Ci ktoś? – raczej nie, a może nawet jesteś nie z tego osiedla… ale m.ordę piłujesz. Po co? Na co?

Z bliska
Z bliska
3 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Właśnie nie z tego osiedla był nawet na zebraniu PREZES BEZPIECZNIEJ SIÓDEMKI!!!– czyżby zamierzał budować jakąś obwodnicę wokół osiedla ???

BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

Ale w tym wszystkim najważniejsza widać nie była frekwencja –która świadczy o znikomym zainteresowaniu działalnością SZYMUSIA WYROSTKA !!!– NAJWAŻNIEJSZY BYŁ WYROSTEK –powinniśmy pamiętać że jest osobistość która sprawuje funkcje PRZEWODNICZĄCEGO MŁAWSKIEJ LEWICY !!!—i chyba tylko dlatego działalność tej farmacji jest taka jak jest —ZNIKOMA !!!– SPI SPOKOJNIE TAKŻE PLATFORMA –ale ostatnio widziałem banery w MŁAWIE AGROUNII !! może przyborami coś się ruszy w działaniu tych formacji–bo chyba już większość mławian ma dość tych pisowskich ustawek !!!–chyba po 8 latach czas aby działacZe PIS zniknęli z RAD SAMORZĄDU MŁAWSKIEGO !!!

Jan Janiak
Jan Janiak
3 miesięcy temu

Panie B… Daj Pan spokój… i ja bym na Pana miejscu posłuchał się kibiców Mławianki

WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
WLODZIMIERZ BRUZDZIAK
3 miesięcy temu
Reply to  Jan Janiak

Ale nick sobie wymyśliłeś — powinieneś wiedzieć jeśli już się zwracasz do mnie, że ja nikogo nie słucham, i nie będę słuchał ludzi takich jak ty którzy lubią się nabrać w tym błocie które zewsząd nas MLAWIAKOW okala, — wy nie lubicie jak się wam i nie tylko sypie prawdę, — nie zamierzam słuchać takich doradców, tym bardziej– nawet kibiców Mlawianki, — zwłaszcza Szymona– maro !! i byłego trenera pana K ,z pewnością wiesz kim on im są!!! Ale mnie to nie przeszkadza!! bardzo dziękuję za rady — ale z nich nie zamierzam skorzystać!!

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Już wszyscy wiedzą że pała pan do Wyrostka nienawiśvią, ale co to za różnica jaką partię popiera przewodniczący osiedla, ważne że coś robi, że nie siedzi na dupie z założonymi rękoma jak wielu innych. Ja np. nawet nie wiem kto jest przewodniczącym na moim osiedlu, czyli na osiedlu OKM i nigdy nie słyszałam nawet o żadnych zebraniach, nie wspominając o jakiejkolwiek innej działalności.

Em
Em
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Zacznijmy od tego, do kogo lub czego Pan B nie pała nienawiścią…jemu
Wiecznie źle

Włodzimierz Bruzdziak
Włodzimierz Bruzdziak
3 miesięcy temu
Reply to  Em

Jeśli do tego co ja opisuje ta nasza mławska rzeczywistość będziecie uważać że pisze to wszystko z nienawiści do ludzi i osób które wymieniam, to się bardzo mylicie, ja co miałem w Mławie osiągnąć to osiągnąłem — a teraz spokojnie obserwuje właśnie takich ludzi jak ty i ten do którego PISZESZ, za dobrze znam to mlawskie środowisko,żebym mógł spokojnie patrzeć na to co się DZIEJE, jeśli możecie spokojnie patrzeć na te rosnące drzewa na kamienicach, i te rudery na Warszawskiej i ten zdewastowany park Zielony Rynek, albo ten syf i balagan nad Zalewem RUDA– to nie dziwi mnie że Mława wygląda tak jak wygląda przy was nigdy nie będzie lepiej !!jeśli PISZESZ już to pisz pełnym nazwiskiem o ile je znasz, bo panów na literę B jest w Mławie wielu!! A ponieważ mnie uczepiliscie się jak rzepy psiego ogona!! to czas abyście pokazali pod swoim nazwiskiem co wy dla tego miasta żeście zrobili ???

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Mnie Szymon WYROSTEK nie jest potrzebny do szczęścia — niech robi co chce ją nie pałam żadna nienawiścią do niego, mogę go tylko przestrzec że za tą swoją obecną działalność będzie tak traktowany jak ja obecnie, i zostaną mu tylko wspomienia!!!– kiedy wszyscy go tak wspierali ale to dziś a jutro ??? sam się przekona !!!

abc
abc
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

Pokaż mi osiedle w Mławie, którego mieszkańcy tłumnie przychodzą na zebrania i gdzie jest konkurencja do stanowiska przewodniczącego. Ludzie się tym nie interesują. Na os. Młodych zmobilizowali się trochę ostatnio ze względu na sklep wielkopowierzchniowy, który miał powstać wg. projektu planu zagospodarowania przestrzennego, stąd przyszło klikadziesiąt, a nie kilkanaście osób.

Darek
Darek
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

a gdzie Ty wtedy byłeś krytyku ?

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x