Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs poetycki im. Kamili Stabach. Prace do końca sierpnia


Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie ogłasza VII Konkurs poetycki im. Kamili Stabach.  


Patronką konkursu jest  Kamila Stabach (1978-2006) to przedwcześnie zmarła utalentowana Mławianka – poetka, kompozytorka, piosenkarka i pianistka. 

Celem konkursu jest odkrywanie i pozyskiwanie wartościowych utworów literackich oraz ich upowszechnianie, poprzez różne inspiracje. 

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie (od 14 do 18 lat) – I grupa i pełnoletnie zrzeszone lub nie zrzeszone w związkach twórczych, związanych z subregionem północno – mazowieckim i sąsiednim- warmińsko mazurskim – II grupa. 

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie tekstów literackich w kategorii poezja – zestaw  3 wierszy  o dowolnej tematyce. 

Do zestawu  trzeba dołączyć oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersze jest autorem tych utworów, oraz że nie były one wcześniej publikowane (dotyczy również Internetu  i nagradzane w innych konkursach.

Konkurs im. Kamili Stabach ma charakter częściowo otwarty. Mogą w nim wziąć udział osoby, które ukończyły 14  rok życia, mieszkające na Północnym Mazowszu i Działdowszczyźnie. 

Każdy uczestnik konkursu przesyła zestaw 3 wierszy, wyłącznie w języku polskim w pliku pdf oznaczonym  godłem oraz w osobnym pliku swoje dane osobowe z krótka notatką o sobie wraz z oświadczeniem o autorstwie wierszy i zgodą na   przetwarzanie danych osobowych wyłącznie dla potrzeb przeprowadzenia konkursu. 

Prace konkursowe oceni Jury powołane przez organizatorów. 

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Jury może zadecydować o innym podziale nagród. 

Przyznane zostaną także wyróżnienia w formie publikacji w wydawnictwie pokonkursowym, które laureaci otrzymają na lub po  finale konkursu.  

Organizatorzy przewidują druk prac nagrodzonych i wyróżnionych w wydawnictwie ZTZZ – zeszyt pokonkursowy, jak i publikację laureatów tradycyjnego konkursu 1 wiersza, wszystkich  tych utworów w mediach tradycyjnych i on-line, bez oddzielnej zgody autorów i honorarium.

Mile widziany będzie osobisty odbiór nagród, o terminie którego organizator powiadomi. 

Prace należy przesyłać na adres e mail: trzeskwie@poczta.onet.pl lub jartrzeskwie@gmail.com  z dopiskiem: „VII Konkurs poetycki im. Kamili Stabach”. 

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 sierpnia 2023  roku. 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  planowane jest we wrześniu  2023 roku, podczas XX Nocy Poetów w sali MDK w Mławie lub w amfiteatrze im. Tekli Bądarzewskiej w Zabytkowym Parku Miejskim.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x