Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne powołanie ochotników do 5MBOT w ramach „Wakacji z WOT”


Ponad 80 ochotników z Północnego Mazowsza rozpoczęło w ten weekend służbę w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT. Przejdą oni szkolenie podstawowe w ramach „Wakacji z WOT” oraz szkolenie wyrównawcze.


Zanim ochotnicy rozpoczęli ćwiczenia praktyczne w ramach szkolenia podstawowego musieli dopełnić niezbędnych formalności, np. wypełnić dokumenty, pobrać mundury, odbyć szkolenie z BHP i test sprawności fizycznej. Wczoraj ochotnicy otrzymali karabinki MSBS GROT – swoją pierwszą broń, która będzie im towarzyszyć przez cały okres szkolenia.

Przez następne dni przyszli Terytorialsi będą ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z 5 Mazowieckiej Brygady OT – poznają podstawy strzelectwa, taktyki, łączności, topografii, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podstawowe zakończy sprawdzian nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, tzw. „pętla taktyczna”. Ukoronowaniem tych zmagań będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 27 sierpnia br. w koszarach 5 Mazowieckiej Brygady OT w Ciechanowie.

Wśród ochotników, którzy w ten weekend stawili się w koszarach 5MBOT na szkolenie w ramach „Wakacji z WOT” jest m.in. nauczyciel, pielęgniarka, trener piłki ręcznej, kontroler jakości, informatyk i magazynier. Liczną grupę stanowią uczniowie i studenci.

 –  Od dłuższego czasu myślałam o wstąpieniu do WOT, mój tata jest policjantem, narzeczony strażakiem, teraz kolej na mnie. Na co dzień studiuję, dlatego wakacyjny czas chcę wykorzystać na szkolenie podstawowe – powiedziała Karolina.

Jak zostać żołnierzem 5 MBOT?

Mieszkańcy Północnego Mazowsza, którzy są zainteresowani służbą w 5 MBOT mogą składać wnioski w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Można również skontaktować się z rekrutem 5 MBOT ze swojego powiatu – dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

źródło i fot. 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Rzesza darmozjadów się rozrasta.

Ktoś
Ktoś
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Nie no najlepiej usiąść i chlać

Midas
Midas
3 miesięcy temu
Reply to  Ktoś

No kurde bardzo dobra riposta na tego szczura .

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Midas

Widzę, że ugryzło kasodojcę. I bardzo dobrze. Wyciągać łapę po pieniądze, na które ktoś ciężko pracuje to takie pisskomusze.

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Ktoś

Najlepiej to zapisać się do prawdziwego wojska, a nie w podchody za kasę się bawić.
A na marginesie to żul tak nisko nie upadł jak te coś.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x