Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwają kontrole dróg w rejonach szkół. Wnioski trafiają do zarządców


W trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci ruchu drogowego prowadzą szczegółowe kontrole dróg w rejonie szkół. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończy się 18 sierpnia. Wnioski z kontroli są przekazywane na bieżąco zarządcom dróg, w celu usunięcia nieprawidłowości dotyczącej infrastruktury i oznakowania.


Uwagi  policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, są szczegółowo opisywane w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji są przekazywane na bieżąco właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień.

Podczas kontroli, najczęstsze nieprawidłowości to zasłonięte znaki drogowe D-6 „przejście dla pieszych” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. „Agatka” przez przydrożną zieleń. Słaba widoczność znaku poziomego P-10 „przejście dla pieszych” czy ubytki asfaltu w jezdni na „pasach”.

Działania kontrolne potrwają do 18 sierpnia. Mieszkańcy mogą także zgłaszać swoje uwagi, co do stanu dróg w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię zgłoszenia – niewłaściwa infrastruktura drogowa.

Autor: podkom. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x