Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymało osiem par


Osiem małżeńskich par z Mławy , mogących poszczycić się co najmniej 50-cio letnim stażem, otrzymało przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczyste ich wręczenie odbyło się 1 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego.


Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali tego dnia udekorowani: Alicja i Janusz Frączkiewiczowie, Regina i Antoni Jankowscy, Maria i Zdzisław Jurkiewiczowie, Maria i Marek Leszczyńscy, Barbara i Tadeusz Lisowie, Wiesława i Henryk Lisowie, Barbara i Jan Pawłowscy, Maria i Jan Ziemlewiczowie.

– Te pięćdziesiąt lat to nie tylko chwile dobre, szczęśliwe, ale też na pewno chwile trudne. Mimo to sami zdecydowaliście, że jesteście razem. Największym dorobkiem, co potwierdza każda para, jest rodzina. Jeśli macie dzieci, wnuki, prawnuki, to jest to największy sukces – zwracał się do jubilatów i obecnych na uroczystości ich bliskich burmistrz Sławomir Kowalewski. – Drodzy państwo, gratuluję wam serdecznie tego jubileuszu. Życzę kolejnych, już bez medali. Z całego serca życzę, żeby te kolejne lata życia były w zdrowiu, razem, w szczęściu i wszelkiej pomyślności, w spokoju i pokoju – winszował świętującym parom. Zapytani później o receptę na tak długie i zgodne pożycie, złoci jubilaci podkreślili jeden ważny element: wyrozumiałość.

Przypominamy, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim). Prosimy, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 1 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
teżMława
teżMława
3 miesięcy temu

Szanuję stanowisko państwa Bruździaków, mają prawo w swojej sprawie decydować. Rozumiem motywację. I oczywiście gratuluję pięknego jubileuszu.

Jednak medale, o których mowa, to sposób uhonorowania przez PAŃSTWO (czyli jakby nas wszystkich) obywateli z długoletnim stażem małżeńskim. Tu nic nie zależy od widzimisię tego czy innego prezydenta – on ma obowiązek złożenia podpisu, jeśli małżonkowie spełniają określone kryteria.

Wszystko jednoznacznie reguluje prawo, nie ma żadnej możliwości kierowania się sympatiami czy antypatiami osobistymi ani politycznymi. Inaczej niż w przypadku nominacji profesorskich czy sędziowskich, przy których – także z powodów niemerytorycznych – nieraz dochodzi np. do przeciągania procedur w nieskończoność, nierozpatrywania wniosków skierowanych do prezydenta lub odmowy powołania sędziów.

Dlatego każda uhonorowana medalem para, bez względu na własne (czy prezydenckie) poglądy polityczne, może czuć satysfakcję i z własnej drogi życiowej, i z tego wyrazu szacunku współobywateli.

Maria Włodzimierz Bruzdziakowie
Maria Włodzimierz Bruzdziakowie
3 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Czy to tak trudno jest napisać / kto jest autorem tego pouczenia/ wiadomo że to USC MLAWA, czy trzeba zastawiać się nickiem. ZGADZAM SIE PRAWO OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH– ALE CO ZROBIC JAK PREZYDENT R.P łamanie nagminnie to prawo???? czy to tłumaczenie przepisów nie dotyczy Prezydenta DUDY !! WIDAC wyraźnie że prawo stosowane jest wybiórczo, a powinno obowiązywać wszystkich jednakowo!!! Na przyszłość bardzo proszę pracowników URZEDU MIASTA — ABY NIE STOSOWALI TAKICH METOD POUCZANIA!!! W stosunku do nas — bo jest to zbędne!!!! zachowajcie to dla siebie !!!!

teżMława
teżMława
3 miesięcy temu

O rety! Pan tutaj „rozszyfrowuje” mnie już jako trzecią czy czwartą osobę… W zależności od tematu, byłam X, innym razem Y, a kiedyś – Z (co Panu akurat pasowało). USC to nowość! Ale całkiem niedawno, kiedy mieliśmy opinie zbieżne, jakoś mnie Pan nie ogłaszał zakamuflowaną urzędniczką 😉
Napisałam wyżej, że szanuję Pana decyzję i że ją rozumiem (nie chce Pan mieć dokumentu z podpisem człowieka, którego działania ocenia krytycznie). I rozumiem też osoby, które zdecydowały inaczej. Bo akurat w przypadku przyznawania tych medali nikt sprawujący urząd prezydenta nie ma możliwości prowadzenia politycznych gierek. Co do innych odznaczeń (także nominacji, nadawania tytułów) bywa już, niestety, różnie – i to nawet bez łamania prawa.
W czym problem?

Zołza
Zołza
3 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Tu być może nie chodzi o polityczne gierki, ślę moim zdaniem to w przyszłości może być wielki wstyd pokazać dokument z podpisem długopisa czyli pisowskiej sz…y, chociaż… w tym zakresie można się mylić, bo być może na takim dokumencie będzie można zarobić niesamowitą kasę, bo swoją głu…ą przebija nawet Trumpa.

teżMława
teżMława
3 miesięcy temu
Reply to  Zołza

Określenia „polityczne gierki” użyłam odnośnie do prezydenta. W przypadku nadawania różnych odznaczeń czy tytułów ma on (lub uważa, że ma) możliwość wniosek odrzucić (zagrać politycznie). Ale przy Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tak zrobić nie może, choćby nawet chciał.
Państwo po prostu ma (od 1960 r.) obowiązek ten medal obywatelom nadawać. Skorzystanie z prawa do otrzymania go to jest osobista decyzja jubilatów i, jak sądzę, w 99,99 proc. przypadków nie mająca żadnego związku z ich poglądami politycznymi.
Co do rynkowej wartości różnych dokumentów podpisanych przez obecnego prezydenta, to ja nie byłabym aż taką optymistką 😉 Bo przez dwie kadencje uzbiera się tego mnóstwo. Może dopiero praprawnuki zarobiłyby cokolwiek?

MARIA WŁODZIMIERZ --BRUZDZIAKOWIE.
MARIA WŁODZIMIERZ --BRUZDZIAKOWIE.
3 miesięcy temu
Reply to  teżMława

PROBLEM W TYM !!!— że nie potrafisz napisać postu pod swym nazwiskiem –czyżbyś tak bardzo się go wstydziła, czy obawiasz się reprymendy swego szefa ???? — z tego pisania wynika jasno że wszystko rozumiesz — ale niestety nie możesz pojąc tego co piszą inni !!!— Bo może ci być wstyd bronić takiego nieudacznika jak PREZYDENT DUDA !!!!

Anonim.
Anonim.
3 miesięcy temu
Reply to  teżMława

Właśnie… tu nie chodzi o polityczne sympatie czy antypatie ale o ten nieszczęsny podpis na dokumencie.
Dokument, którym z chęcią powinno się pochwalić w gronie rodziny czy znajomych w tym wypadku najlepiej schować na samo dno głębokiej szuflady bo chwalenie się nim że względu na ten nieszczęsny podpis może wywołać niesmak, rozbawienie i niewybredne żarty, ale bynajmniej nie z Dudy ale z posiadania dokumentu z podpisem tego niedouczonego ale cały czas uczącego się podnóżka.

MARIA WŁODZIMIERZ --BRUZDZIAKOWIE.
MARIA WŁODZIMIERZ --BRUZDZIAKOWIE.
3 miesięcy temu

TAK TO JUŻ 58 LAT JAK JESTEŚMY RAZEM !!!—ALE DO TEJ PORY ZARÓWNO DZIECI JAK I MY SAMI NIE ZGŁOSILIŚMY SIĘ PO MEDAL ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE !!!! KTOŚ MOŻE ZAPYTAĆ DLACZEGO –ANO DLATEGO ŻE POSTANOWILIŚMY NIE PRZYJMOWAĆ MEDALU OD PREZYDENTA R.P DUDY — PREZYDENTA KTÓRY NA GMINIE ŁAMIE KONSTYTUCJE RZECZYPOSPOLITEJ !!!!— NA KTÓRĄ OBEJMUJĄC URZĄD PRZYSIĘGAŁ !!! — WSZYSTKIM MAŁŻEŃSTWOM ŻYCZYMY ZDROWIA I STU LAT — WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!!—MAMY NADZIEJE ŻE DOCZEKAMY TEJ CHWILI — KIEDY PO MEDAL BĘDZIEMY MOGLI SIĘ ZGŁOSIĆ I ODEBRAĆ OD PREZYDENTA DLA KTÓREGO KONSTYTUCJA BĘDZIE NIE NARUSZALNĄ ŚWIĘTOŚCIĄ !!!!

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

Wielki szacunek za podjętą decyzjeę

Major Walenda
Major Walenda
3 miesięcy temu

Czy to chwalenie czy żalenie?
Wolicie dostać medal od rudego?
No i czemu wszystko z dużej litery ?

Odwrócony
Odwrócony
3 miesięcy temu
Reply to  Major Walenda

Zrozum, że wolą otrzymać medal od PREZYDENTA a nie od za przeproszeniem prezydenta. Szacunek.

Zołza.
Zołza.
3 miesięcy temu
Reply to  Major Walenda

Duże litery cię rażą, a fałsz i zakłamanie Dudy, PiS i TVP PiS to już nie przeszkadzają ci? To już jest całkiem w porządku jak uprawiają swoją partyjną politykę, kampanię wyborczą partii PiS za pieniądze wszystkich Polakow (przeciwników tej sekty także)? Jak rządowi jeżdżą z byle duperelami po całej Polsce? Goszczą się na wsiach, w gminach, miastach, w OSP, KGW czy komendach policji za nasze pieniądze na rzecz kampanii wyborczej?
O ochronie willi kulawego nawet nie wspominam, a to są również ogromne pieniądze.

„Rudy” tak się nigdy nie zachowywał, „rudy” nie włóczył się po Polsce i nie urządzał przedstawień, „rudego” i jego rządu nie musiały ochraniać watahy BORu I policji.
Zauważ, że za te ochronę tych rządowych pajaców płacisz również i płacić będą twoje dzieci.

Zacznij w końcu MYŚLEĆ SAMODZIELNIE, a nie powtarzasz to co ci do łba wbija propagandową TVP PiS.

Kuba
Kuba
3 miesięcy temu

Szacunek.
Ja też bym od długopisa, który niestety jest tylko klęcznikiem kurdupla i niestety nie jest prezydentem wszystkich Polaków oraz łamie konstytucję, jawnie popiera machlojki pisowców, podpisuje ustawy chroniące przed odpowiedzialnością karną złodziei i oszustów z PiS, nie przyjął żadnego medalu czy dyplomu.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x