Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chciał sprzedać felgi z oponami. Stracił 2500 zł


Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego został oszukany podczas sprzedaży felg z oponami za pośrednictwem jednego z popularnych internetowych serwisów ogłoszeniowych. Aby otrzymać pieniądze „wszedł” w link przesłany w wiadomości e-mail od „kupca”, wpisał dane do logowania w banku i stracił ponad 2500 złotych.


W miniony wtorek (1.08) do ciechanowskiej  komendy zgłosił się 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który został oszukany podczas sprzedaży na internetowej platformie handlowej. Mężczyzna wystawił na sprzedaż felgi z oponami. Bardzo szybko poprzez komunikator skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Pod pretekstem wykonania przelewu za zakupy, w wiadomości e-mail przesłała link i przekonała mężczyznę, żeby otrzymać przelew musi „wejść” w przesłany w wiadomości link i zalogować się na stronę swojego banku. 32-latek kliknął w przesłany link, wybrał z listy swój bank i niczego nie podejrzewając – na fałszywej stronie banku – wpisał dane potrzebne do logowania. Tymczasem oszust, uzyskał w ten sposób dostęp do bankowości elektronicznej pokrzywdzonego i wygenerował kody systemu płatności mobilnych, dzięki którym wypłacił w bankomacie we Wrocławiu pieniądze w łącznej kwocie ponad 2500 zł.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, aby :

  • nigdy nie wchodzić w przesłane linki;
  • nie instalować nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa;
  • nie udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową;
  • nigdy nie podawać haseł, pinów, ani kodów dostępu;
  • czytać uważnie sms-y autoryzacyjne z aplikacji mobilnej ze swojego banku.

Jeżeli staniesz się ofiarą przestępstwa, niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej. O każdym oszustwie poinformuj Policję.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x