Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Lipowiec Kościelny. Królowały obwarzanki i pluszowe gęsi


Na odpuście parafialnym w Lipowcu Kościelnym, oprócz tradycyjnych obwarzanek, królowały również pluszowe gęsi, które znikały ze straganów niczym świeże bułeczki. Ostatnia niedziela (23 lipca) w Lipowcu Kościelnym przebiegła pod znakiem tradycyjnego odpustu parafialnego.


Obchodzi się go na cześć świętej Anny – patronki tutejszego kościoła. Odpustową tradycją jest fakt, że święto odbywa się w najbliższą niedzielę do dnia 26 lipca czyli święta patronki lipowieckiego kościoła. Najważniejszą częścią jest uroczysta msza święta. Natomiast na drodze prowadzącej w kierunku cmentarza parafialnego pojawiają się kolorowe stragany. W tym roku oprócz smacznych obwarzanek i słodkich lizaków, królowały na nich pluszowe gęsi. Oczywiście parafianie i ich goście nie zapominają o grobach swoich bliskich i odwiedzają również cmentarz parafialny.

Sz.W

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x