Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raz po razie. Dwie interwencje w rodzinne sprawy w bocianim gnieździe w Zawadach


fot. ilustracyjne


Aż dwukrotnie interweniowali wczoraj strażacy w rodzinne sprawy w bocianim gnieździe w Zawadach (gm. Dzierzgowo). Dzięki nim, dwa młode bociany przeżyją i trafią do ptasiego azylu.

Pierwsze raz strażacy z OSP Rzęgnowo pojechali do Zawad, po zgłoszeniu, że młody bocian wypadł z gniazda na słupie energetycznym – prawdopodobnie został z niego wyrzucony. Strażacy zaopiekowali się młodym bocianem, który był żywy i nie odniósł obrażeń. Na miejsce został wezwany również weterynarz, który po podaniu środków przeciwbólowych zalecił nie wkładanie go do gniazda. Do czasu aż pracownicy gminy przewiozą go do ptasiego azylu ptak trafił tymczasowo do jednego z gospodarstw w Zawadach.

Ponieważ w gnieździe pozostał drugi młody bocian,  strażacy stosując się do zaleceń weterynarza postanowili jego również zabrać z gniazda. Do tych działań użyli już podnośnika hydraulicznego. Drugi bocian podzielił los pierwszego i tymczasowo trafił pod opiekę jednego z gospodarstw w Zawadach, po czym obaj wylądować mają w ptasim azylu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Funiek
Funiek
5 miesięcy temu

Bociany nie wypadają same z gniazd tylko bociania mama sama wyrzuca słabszego. Zabierając drugiego strażaki pokrzywdzili rodziców bociana. Polska patologia!

...
...
5 miesięcy temu
Reply to  Funiek

Pełna zgoda. Nierozgarniętego weterynarza powinno się ukarać. Jakim prawem wydaje zgodę na zabranie pisklęcia gatunku chronionego ustawą. Ma jakieś nadzwyczajne uprawnienia ? Wydział Środowiska w gminie Lipowiec powinien wystosować w tej sprawie pismo do RDOŚ, do czego również są zobligowani przepisami. Jeśli nie, za kilka dni sam to zrobię i będzie aferka.

bocianka
bocianka
5 miesięcy temu

Ależ patologiczna rodzina! Trzeba im dać 800+ żab.

Funiek
Funiek
5 miesięcy temu
Reply to  bocianka

Albo trzeba dać w łeb! Po

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x