Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Inwestycja na ul. Nowej na półmetku [FOTO, FILM]


Zadanie pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2375 – ul. Nowa w Mławie jako drogi dojazdowej do Dzielnicy Przemysłowej zostało dofinansowane w Ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.


Aktualizacja postępów prac przy rozbudowie ul. Nowej w Mławie (29.06.2023 r.)

Dnia 26.06.2023 r. Powiatowy Zarząd Dróg dokonał częściowego odbioru realizacji zadania na ul. Nowej. Udało się wykonać 25 m długości chodników po stronie lewej. Chodników  odsuniętych od jezdni wykonano 557 m po stronie lewej i po stronie prawej 461 m. Wykonano dwukierunkową ścieżkę rowerową na długości 622 m, dwie zatoki postojowe o łącznej długości 140 m, 24 zjazdy indywidualnych oraz 3 publiczne.

Zaawansowanie robót wynosi: (aktualny stan):

  1. Branża gazowa – 100% wykonano roboty związane z przebudową sieci gazociągowej- pozostało podłączenie przez PSG do istniejącej sieci (w najbliższych dniach).
  2. Kanalizacja deszczowa – 80%.
  3. Sieć teletechniczna – 90%.
  4. kanalizacja sanitarna – 20%.
  5. Sieć elektryczna – 65 %.
  6. Sieć wodociągowa – 75 %.

W lipcu roboty branżowe będą w głównej mierze skoncentrowane w zakresie ronda (ulic Mechaników i Nowowiejskiego), roboty brukarskie natomiast na odcinku od ronda do ul. Instalatorów oraz wykonanie chodników na odcinku od ul. Napoleońskiej do ronda (zabrukowanie dziur pozostawionych wcześniej na roboty branżowe głównie na wykonanie przyłączy do nowo wybudowanego wodociągu).

Planowany termin zakończenia prac do końca grudnia 2023 r.

Środki na realizację rzeczonego zadania

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład – 15 798 213, 36 zł

Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg – 460 172, 52 zł

Wkład własny Powiatu wynosi 54 562, 80 zł (w tym udział własny Miasta Mława 27 281, 40 zł).

Wartość całkowita zadania stanowi kwotę: 16 312 948.68 zł

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]