Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Bogurzynie dołączyli do Dnia Pustej Klasy


W piątek, 16 czerwca  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Władysława Skierkowskiego w Bogurzynie porzucili naukę w klasie  na rzecz nauki w najlepszym możliwym miejscu – w przyrodzie.


– W tym roku po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie. Na piątek zaplanowaliśmy zajęcia w terenie, przygotowaliśmy alfabet przyrody, bawiliśmy się w poszukiwanie skarbów, przyrodnicze bingo, a także szukaliśmy tropów zwierząt.
Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu, którego inicjatorem w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Tego dnia dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w naturze – informuje szkoła.

W tym roku już blisko 1200 szkół i przedszkoli z całego kraju przyłączyło się do akcji. W piątek, 16 czerwca 170 tysięcy dzieci i młodzieży zamiast siedzieć w czterech ścianach, będą otoczone zielenią, zapachami lata i dźwiękami natury. Wśród nich będą uczniowie naszej szkoły, bo uważamy, że współczesne dzieci mają za mało kontaktu z przyrodą i przydałoby im się więcej ruchu. Wierzymy również, że nauka jest efektywniejsza, gdy odbywa się bez stresu, w dobrej atmosferze i z podążaniem za ciekawością dzieci. Angażująca edukacja w terenie łączy te elementy. Dzieci uczą się a jednocześnie korzystają z dobrodziejstw natury i są w ruchu.
Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje obchody Dnia Pustej Klasy w Polsce od 2016 roku. Co roku dziesiątki tysięcy dzieci bawią się i uczą na świeżym powietrzu. Marzeniem organizatorów jest, aby wszystkie dzieciaki w Polsce mogły spędzać czas, uczyć się i bawić w przyrodzie nie tylko od święta, ale na co dzień. Żeby znalazł się czas i chęci, by wychodzić jak najczęściej. By zajęcia w terenie były zwykłą sprawą w przedszkolu, podstawówce i w liceum. Dzień Pustej Klasy, to inspiracja dla innych, którzy jeszcze nie przekonali się do edukacji terenowej.

źródło i fot. SP w Bogurzynie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x