Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin zadziwił ciechanowską policję. Kilka wykroczeń na raz


Kilka wykroczeń popełnił kierujący mercedesem, która zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że w środku słonecznego dnia jechał z włączonymi przednimi światłami przeciwmgłowymi. Jak się okazało, 41-latek w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą, bo nie miał prawa jazdy. Jakby tego było mało, to samochód nie był dopuszczony do ruchu. 


W miniony czwartek w Ciechanowie na ul. Dziemieszkiewicza uwagę policjantów z ciechanowskiej grupy Speed zwrócił kierujący mercedesem, który jechał z włączonymi przednimi światłami przeciwmgłowymi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był to środek pięknego, słonecznego dnia. Policjanci zatrzymali mercedesa do kontroli. Za kierownica siedział 41-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Ponadto pojazd, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu i w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. 41-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem, a auto odjechało z miejsca kontroli na lawecie.

Przypominamy, że wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w zakresie kierowania bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tys. złotych.

 

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x