Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyruszyli na rowerach śladami „Puszczyka”


Aż 170 osób stanęło na starcie pierwszego Rajdu Historycznego „Ku Pamięci Oddziału Puszczyka” w 70-tą rocznicę wydarzeń w Niedziałkach. Rajd zorganizowany był przez Gminę Lipowiec Kościelny oraz GCKSiR w Lipowcu Kościelnym w minioną sobotę 17 czerwca.


Ku ogromnemu zaskoczeniu organizatorów zainteresowanie udziałem w Rajdzie było ogromne. Wzięło w nim udział ok 170 osób. Uczestnikami Rajdu byli mieszkańcy  gminy Lipowiec Kościelny jak również mieszkańcy

Rajd, którym uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy Lipowiec Kościelny, ale też Działdowa, Żuromina, Mławy, Kuczborka, wyruszył spod SP w Turzy Małej. Trasa Rajdu przebiegała przez miejsca związane z Oddziałem Puszczyka – Turza Mała-Krępa-Kęczewo-Niedziałki-Lipowiec Kościelny. W Niedziałkach  Wójt Gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski przybliżył uczestnikom rajdu historię wydarzeń, które miały  miejsce w Niedziałkach 5 lipca 1953r. Tu został oddany hołd bohaterom walczącym o wolność naszego kraju, poprzez złożenie kwiaty i zapalenie zniczy.

Na półmetku Rajdu,  KGW „Malinowe Usta” w Kęczewie zadbały o to, żeby jego uczestnicy mogli zregenerować siły degustując sałatki owocowe, ciasteczka i inne smakołyki.

Na mecie rajdu, w Lipowcu Kościelnym odbył się piknik historyczny. Uczestnicy wysłuchali koncertu piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru ze Strzegowa, mogli skorzystać ze strzelnicy z II w.ś. oraz strzelnicy średniowiecznej. Bardzo ciekawymi punktami programu były pokazy: umundurowania od średniowiecza do II w.ś., musztry, dżygitówki, tresury konnej oraz walki na lance i szable. Na zakończenie tej historycznej imprezy odbyło się losowanie nagród wśród biorących udział w rajdzie. Główną wygraną był rower. Poczęstunek dla uczestników rajdu w Lipowcu Kościelnym przygotowały: KGW „Na Obcasach” w Lipowcu K., KGW „Zakręcone Cegielnianki” z Cegielni Lewickiej, KGW z Turzy Wielkiej. 

źródło i fot. GCKSiR Lipowiec Kościelny

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x