Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszają wakacyjne kursy „Słonecznego”


fot. ilustracyjne


Już w pierwszą sobotę wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” do Ustki oraz „Słoneczny – BIS” do Gdyni. W ubiegłym roku z tych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych.

„Słoneczny” będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy „Słoneczny – BIS” relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Kursowanie „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”

Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września „Słoneczny” wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Warto zaznaczyć, że od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

„Słoneczny – BIS” w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Mamy też dobre informacje – oferta na trasę Słupsk – Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk – Gdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł,     a maksymalna dla całej relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.

Więcej informacji na stronie: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/pl

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy

źródło: UMWM/KM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alonso
Alonso
5 miesięcy temu

W soboty i niedziele kursuje ze stacji Mława (Wólka) pociąg PKP Intercity o nazwie „Lazur”. Odjeżdża o godz. 08:06, w Ustce jest o godz. 12:23, a w Gdańsku Gł. o godz. 09:57.
Cena na ten pociąg – wyjazd w dniu 1 lipca klasa 2 – 72 zł, klasa 1 – 95 zł. Na najbliższą sobotę nie ma już biletów. Cena do Gdańska Gł. kl. 2 – 57 zł. W tym pociągu dodatkowo zapłacimy za przewóz roweru oraz psa lub kota. Natomiast kupując bilet na ten pociąg mamy miejsce siedzące zagwarantowane bo cena miejscówki jest w cenie biletu i są to tylko bilety z rezerwacją miejsca. Bilety na ten pociąg można kupić nawet 30 dni wcześniej.

Z przystanku kolejowego Mława Miasto pociąg „Słoneczny” odjazd 7:08 w Ustce jest o godz. 11:38 a w Gdańsku Gł. o godz. 08:55.
Cena na ten pociąg do Ustki – wyjazd w dniu 24 czerwca w klasie 2 – 60 zł. Bilety na ten pociąg można zakupić nie wcześniej niż 7 dni przed podróżą. Cena do Gdańska Gł. kl. 2 – 46 zł. W pociągu nie ma klasy pierwszej jest tylko klasa druga (2). W tym pociągu przewóz roweru oraz psa lub kota jest bezpłatny. Kupując bilet na ten pociąg nie mamy zagwarantowanego miejsca siedzącego. Bilety na pociąg Słoneczny nie mają wskazanego numeru miejsca. Może się okazać, że podróż kilkugodzinną będzie trzeba odbyć w tłoku na stojąco.  

Tak więc pociąg Kolei Mazowieckich „Słoneczny” nie jest tak atrakcyjny jakby się wydawało. Wolę zapłacić 12 zł więcej ale mieć miejsce siedzące.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x