Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska policja testuje prototypowy model radiowozu


Od kilku dni w mławskiej komendzie Policji testowany jest prototypowy model radiowozu o nazwie Praetorian. Zgłoszone przez policjantów opinie oraz uwagi, posłużyły do udoskonalenia prototypu i wprowadzenia zmian.


Praetorian to prototypowy pojazd stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego, przez konsorcjum trzech partnerów: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Koordynator), Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Partner Naukowy) i Domu Samochodowego GERMAZ (Partner Przemysłowy). Celem projektu było stworzenie pojazdu jak najlepiej dopasowanego do potrzeb policji, z wnikliwym uwzględnieniem opinii i oczekiwań funkcjonariuszy.

W praktyce pojazd wystawiany jest do codziennej służby. W mławskiej jednostce wykorzystują go funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Podczas codziennych zadań, policjanci sprawdzają działanie wprowadzonych udogodnień i nowych rozwiązań. Z założenia ma być to uniwersalny pojazd patrolowo- interwencyjny. Zawiera 30 autorskich rozwiązań w zakresie funkcjonalności pojazdu.

Radiowóz, testowany przez mławskich policjantów, wykorzystywany jest także do spotkań profilaktycznych z najmłodszymi mieszkańcami. Wczoraj Praetoriana testowały dzieci, podczas Dnia Rodziny zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

źródło: KPP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
5 miesięcy temu

A co tu testować? Siedzenia się rozkładają do spania na służbie, to auto w porządku.

XyZ
XyZ
5 miesięcy temu

Macie być jak bulteriery, jak wściekłe byki, jak tommy lee johns w ściganych no a teraz pieszo patrol nocny robić bo nie widać was wcale panowie w mundurkach. No tak instytucja państwowa o charakterze rodzinnym to nie trzeba. Kiedy ten beton upadnie zostanie napisana nowa ustawa o policji bez postpeerelowskich złogów ktorym komuna życie uratowala i wpychaja tych swoich nieudacznikow dobrze się żyje co …

Lisek
Lisek
5 miesięcy temu

Niech przetestują własne nogi. Patroli pieszych nie widać! Drogówka to chyba wyprowadziła się z Mławy, ten nowy naczelnik coś z tym robi,???

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Lisek

Nic z tym nie zrobi, bo to zaufany przyboczny komendanta.

Grygo
Grygo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

To razem z komendantem niech się wyniosą z Mławy.

Pik Pok
Pik Pok
5 miesięcy temu

Ale o co chodzi skoro ktoś się chwali prototypem i testami to napiszcie co tam jest nowego.

HAJABUZA
HAJABUZA
5 miesięcy temu
Reply to  Pik Pok

skaner jak jedziesz nachlany to na podstawie analizy wiązki laserowej są w stanie bez zatrzymywania zobaczyć skład powietrza w środku oraz alkomaty z atestem z błędem 0,0001 koszt takiego urządzenia to 40 tyś zł.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x