Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejskie dotacje na wymianę pieców


22 mieszkańców otrzymało dotację na wymianę pieca na ekologiczny. Na ten cel, w tej transzy miasto rozdysponowało 98 500 złotych. Stosowne umowy z mieszkańcami podpisali burmistrz Sławomir Kowalewski i skarbnik Justyna Aptewicz.


Dofinansowanie otrzymają mławianie wymieniający piece opalane paliwem stałym na ekologiczne. Po przeprowadzeniu inwestycji i okazaniu miastu faktur za zakup sprzętu, wnioskodawcy mogą otrzymać do 30 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych (jednak nie więcej niż 4500 zł) zakupu kotła gazowego i jego montażu.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta Mława dotuje wymianę pieców od 2017 roku. W tym roku w budżecie na ten cel zarezerwowano 200000 zł i od 1 czerwca są przyjmowane wnioski.

Dokumenty, jakie należy złożyć przy ubieganiu się o dotację, można pobrać TUTAJ. Tu też znajduje się tekst uchwały rady miasta wskazującej zasady udzielania i rozliczania dotacji. Wypełnione dokumenty można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława (ul. Stary Rynek 19) do 30 września 2023 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku kalendarzowym.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

to piece gazowe i gaz są ekologiczne jeszcze? chory kraj!!!

Lili
Lili
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Chory burmistrz.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x