Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mural przy SP 3 gotowy. W piątek otwarcie


23 czerwca 2023 r. (piątek) przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie im. Józefa Ostaszewskiego, przy ul. Pogorzelskiego, o godz. 8.30 odbędzie się uroczyste otwarcie muralu współtworzonego przez artystów i uczniów tej szkoły.


Mural jest jedną z dróg profilaktyki przeciwdziałającej uzależnieniom kierowaną do przede wszystkim najmłodszych, ale i do wszystkich innych jego odbiorców i powstał w ramach lokalnej kampanii „Mądra Sowa Trzeźwa Głowa”,  finansowanej z Miejskiego Programu Profilaktyki  i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława.

Jak napisał ratusz:  „Energetyczny i optymistyczny przekaz zwiększa zrozumienie czynników chroniących przed uzależnieniami. Tworzy w świadomości pozytywne obrazy i skojarzenia alternatywne, pozytywne formy spędzania czasu wolnego”.

Otwarciu muralu, przypadającemu na dzień zakończenie roku szkolnego, od godz. 9.00 do 13.00 towarzyszyć będzie event profilaktyczny, a w nim:

dmuchana zjeżdżalnia

ćwiczenia z użyciem alkogogli lub narkogoglii

kula bumperball

skręcanie balonów

gigantyczne bańki mydlane

malowanie buziek

pogadanki profilaktyczne i burze mózgów 

oraz konsultacje profilaktyczne dla dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem rodziców.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x