Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie Święto Rowerów. Zmiana trasy i wyścig


Zmiana przebiegu rowerowej pętli oraz wyścig kolarski w dwóch kategoriach, to najważniejsze zmiany jakie zajdą w stosunku do wcześniejszych edycji Mławskiego Święta Rowerów, zaplanowanego już na najbliższą niedzielę.


– W tym roku czeka nas kilka nowości. Trasy również będą dwie – do wyboru 9 km i 14 km – i będzie można robić tyle pętli, na ile starczy sił, nastąpi jednak niewielka ich modyfikacja: zamiast odcinkiem ulicy Studzieniec, na Aleję Marszałkowską rowerzyści dostaną się z ulicy Piekiełko ulicą Podborną (zmiana jest spowodowana niezakończoną jeszcze przebudową Studzieńca), której nawierzchnia przed samym wydarzeniem zostanie dodatkowo wyrównana. Drugą nowością jest zaplanowany równolegle wyścig kolarski w dwóch kategoriach: open oraz służb mundurowych. Trasa obejmie trzy okrążenia po nawierzchniach asfaltowej i szutrowej, i będzie liczyła w sumie 40 km. Kolejne novum to możliwość zapisu na Mławskie Święto Rowerów drogą elektroniczną (dzięki temu będzie można uniknąć konieczności długiego czekania w kolejce na miejscu wydarzenia). Dla pierwszych 800 zapisanych uczestników przewidziano darmowe pamiątkowe koszulki – do odbioru w punkcie przy linii startu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie – podaje ratusz.

Poza tym w ostatnią niedzielę czerwca na amatorów rowerów będą czekać m.in. znane z poprzednich edycji stoiska kół gospodyń wiejskich, policji (z możliwością oznakowania roweru) i straży pożarnej, stacja naprawy rowerów i dmuchane zjeżdżalnie. Po raz kolejny zostanie zorganizowany wyścig dla dzieci na rowerkach biegowych, który przed rokiem spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Z kolei cykliści jeżdżący po głównych trasach i zbierający stempelki w punktach kontrolnych tradycyjnie już wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Szczegółowe informacje na temat Mławskiego Święta Rowerów organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie – zamieszcza sukcesywnie na swoim profilu facebookowym.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
5 miesięcy temu

W zeszłym roku rekord i ponad 700 osob. Także zobaczymy czy impreza się rozwija, czy spadek frekwencji jak na biegu kryszkiewicza.

bob
bob
5 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Zapisanych jest już prawie 700 osób, więc jest to dobry prognostyk. Wydarzenie ciekawe, dla każdej grupy wiekowej. Brawo

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x