Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowca autobusu zatrzymany za prędkość. To był dopiero początek problemów


Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 55-letniego kierowcę autobusu, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.


W minioną środę (15.06) policjanci z ciechanowskiej grupy Speed kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę autobusu iveco, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej. 55-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna przewoził pasażerów w firmie wykonującej zarobkowy przewóz osób. Pasażerowie kontynuowali podróż, dopiero gdy policjanci przekazali autobus innemu kierowcy posiadającemu uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze zatrzymali 55-latka. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Właściciel pojazdu również odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z art. 96 par 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń: ,,właściciel, posiadacz, użytkownik na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny”.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x