Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Patrona szkoły w Szydłowie upamiętnił mural na budynku49 Pułk Piechoty – Patron Szkoły Podstawowej w Szydłowie doczekał się upamiętnienia w postaci muralu na frontowej elewacji szkolnego budynku. Wczoraj (poniedziałek 19 czerwca) mural został uroczyście odsłonięty i poświęcony.

Szkolna uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym, gdzie spoczywa kilkudziesięciu żołnierzy 49 pp poległych w walkach z bolszewikami w okolicy Szydłowa, a także kapelan Błękitnej Armii Hallera – późniejszy proboszcz w Szydłowie – ks. dr płk Jan Więckowski.

W drugiej części uroczystości, szkolna młodzież przygotowała patriotyczny program artystyczny.

Odsłonięty na frontowej elewacji szkoły mural, przedstawiający żołnierzy 49 pp.  zaprojektował i wykonał dr  Rafał Roskowiński, znany artysta – malarz, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu, autor wielu murali zarówno w Polsce jak i w świecie.

Mural poświęcił ks. biskup senior Roman Marcinkowski. Wśród zaproszonych gości znalazł się również minister Maciej Małecki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
80 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Babcia
Babcia
5 miesięcy temu

Dla mnie to słaba impreza.

  1. Mural, który w zasadzie nic nie ilustruje, a jeszcze budzi kontrowersje i obraża uczucia osób związanych z organizacjami militarnymi, czy paramilitarnymi.
  2. Niskiej jakości walory artystyczne samego przedsięwzięcia…
  3. Słabe przygotowanie samych włodarzy… przemówienie można sobie przygotować…
  4. Zaproszeni goście… nikt, kto mógłby tego żałować – nie chciał przyjechać, tylko wysłał swojego zastępcę, albo zastępcę zastępcy…

Dwóch biskupów czynnych plus trzeci młody emeryt, a wysyłają czwartego, najstarszego emeryta…
Widać pamięć księdza Andrzeja w diecezji jeszcze trwa…

Ojciec
Ojciec
5 miesięcy temu

Nie zawsze ten co głośniej krzyczy ma racje. Skromność i naturalność niektórych Pań nauczycielek mnie urzekła.

Rodzice
Rodzice
5 miesięcy temu
Reply to  Ojciec

A mnie poraz kolejny zaskoczyła negatywnie pani przewodnicząca rady rodziców, która nie potrafiła kilku zdań wypowiedzieć nie jąkając się.
Ale to jak negatywnie, powinniście ją miłe panie zmienić na osobę mającą dykcję i klasę.

Oj tak
Oj tak
5 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Faktycznie bardzo brzydko to wyglądało.
A słyszeliście jak wójt się zapowietrzał i brakowało mu słów, ąz pani dyrektor ratowała sytuację podpowiadając słowa, które ma wypowiedzieć.
Tu był kabaret za darmo, nie potrzeba jeźdżić do Warszawy.
Ale wszyscy mieli ubaw.

Tak było
Tak było
5 miesięcy temu
Reply to  Rodzice

Faktycznie rodzice komentowali, że pani przewodnicząca RR jąkała się i seplunila coś, że nikt nie rozumiał wypowiadanych słów.

Obserwator
Obserwator
5 miesięcy temu
Reply to  Tak było

Brawo dla Pań z Rady Rodziców, robicie dobrą robotę.

rozsądny
rozsądny
5 miesięcy temu

Czytam te komentarze i doszedłem do wniosku, że co niektórym w Szydłowie nic się nie podoba. Gdyby podczas uroczystości główna skrzypce grali były starosta i jego syn, to wszystko by było OK. Pan Wójt się nie podoba, ponieważ robi pikniki tylko nikt się nie pofatyguje, żeby sprawdzić czy gmina choć wydała złotówkę, ale tylko się krytykuje. Wójt nikogo nie beszta też nie dobrze, ponieważ niektórych za cenę profitów poprzednik mógł zbesztać i to kilka razy dziennie. Ten nie korzysta z samochodów służbowych do celów prywatnych jak poprzednik, też nie dobrze. Gdyby obecny wydawał tyle co poprzedni na remont na przykład świetlic (Nowa Wieś 600, Giednia 500 tysięcy), to byście chyba go powiesili itd. Niektórzy nie mogą się pogodzić ze zmianą dyrektora szkoły w Szydłowie. Według was Pani Mitowskiej nic się nie należy, ponieważ nigdy nie była z opcji Boczka. Najlepiej jakby aż do emerytury dojeżdżała nie do trzech, tylko do pięciu szkół, wtedy było by OK. Nowa Pani Dyrektor przez ten rok więcej zrobiła w tej szkole niż jej poprzednik przez te wszystkie swoje lata urzędowania. Jak jej za to wszystko rodzice i dzieci podziękowały, to było widać dzisiaj w zakończenie roku szkolnego (kto tego nie widział niech żałuje). Janusz nie dostał tyle kwiatów prze te wszystkie lata co Pani Mitowska dzisiaj. Czy to o czymś nie świadczy. Niech ci co oczerniają Panią Dyrektor porozmawiają z nauczycielami, rodzicami, a przede wszystkim dziećmi, jak ta Pani w tak krótkim czasie potrafiła uzdrowić atmosferę w tej szkole. Pani Mitowska niektórym nie pasuje, ale jak Boczek, a nie wy przez te wszystkie lata wybierał wam radnych, którzy nie mieli prawa głosu i musieli być posłuszni swojemu panu, to było OK. Odnośnie muralu, tylko głupi lub z zazdrości powie, że to było nie potrzebne. Ta szkoła nabrała swoistego uroku. Ludzie jadący samochodami od strony Nosarzewa widząc mural zwalniają, żeby choć chwilę popatrzeć, a niektórzy podjeżdżają z boku i robią zdjęcia. Niektórzy się uczepili żołnierskich onuc jak rzep psiego ogona, tylko nie wiedzą, że mural przedstawia żołnierzy biorących udział w walkach, a nie podczas parady. Onuca, a nie skarpetka była podstawowym wyposażeniem żołnierza. Można by tu jeszcze wiele pisać, ale na koniec zapytam się mieszkańców, dlaczego nie odpowiada wam wójt, pani dyrektor i inni porządni mieszkańcy, którzy nic wam złego nie zrobili, a chronicie największego pijaka w powiecie jak nie wyżej w hierarchii, który samochodem przestawia płoty i wy zamiast oddać go w ręce policji, to go chronicie. Takie jest te nasze Szydłowo.

Tak jest
Tak jest
5 miesięcy temu
Reply to  rozsądny

Marcin przestań pisać te głupoty.
Wszystko się kupy nie trzyma.
Zachowujesz się jak PIS, kiedy jest białe piszesz, że jest czarne i odwrotnie.

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu
Reply to  Tak jest

Nie mieszajcie mnie w to ….to wasza impreza nic mi do niej.

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu
Reply to  rozsądny

A z kim oni walczą na tym muralu?
Bo tego już nikt nie dorysował…

Z założonymi rękami walczą?
Salutując walczą?

Człowieku…
O czym ty piszesz?

Pozostałe twoje argumenty, to taka sama lipa, jak z tym muralem.
Gołym okiem widać, a Ty opowiadasz, że tak nie jest.
Kłamstwo w żywe oczy w każdym zdaniu.

Hańba.

rozsądny
rozsądny
5 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Jak zauważyłeś, to walczą sami ze sobą.

Cała prawda
Cała prawda
5 miesięcy temu
Reply to  rozsądny

Poprzedni dyrektor nie chciał kwiatów za jego czasów pieniądze które miały być przeznaczone na kwiaty trafiały do puszek a później dla potrzebujących trzeba to przypomnieć bo ludzie maja krótka pamięć . Wielkie dzieki Panie DYREJTORZE ,a teraz zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji i chwała się na wzajem

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu

To poważny błąd.

Jeśli ktoś szanuje pamięć żołnierza, to przedstawia go w chwale!
W galowym mundurze nie nosiło się onuc!

Hańba!

Marek
Marek
5 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Dla mnie chwała należy się żołnierzom, którzy walczyli w obronie ojczyzny niż tym, co tylko paradują w mundurach galowych.

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu
Reply to  Marek

Bredzisz.

Każdy żołnierz ma kilka mundurów.
Nawet zwykły szeregowiec ma mundur galowy.

Właśnie po to, żeby nikt nie oglądał go w byle łachmanach.

Zrobiliście z nich pośmiewisko.

Hańba!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Adrian

ja to proponuję wszystkich rekonstruktorów w galowe mundury poprzebierać. Bo to hańba dla żołnierza występować w mundurze bojowym. Wstyd. I w tych muzeach te wszystkie mundury niegalowe w szafach pozamykać. Bo to wstyd. Żołnierz w mundurze w którym walczył, w którym ginął za Polskę, to dla Ciebie wstyd? Żołnierz ranny, umierający to też niezbyt miły widok. To też też dla Ciebie wstyd i hańba? Kim ty jesteś, żeby oceniać naszych bohaterów narodowych? Hańbą jest wstydzić się żołnierzy, takimi, jacy byli. Jak wyglądali w czasie działań bojowych. Typowy pisowski patriotyzm. Tylko ładne, galowe, czyściutkie. A jak coś nie pasuje do idealnego obrazka, to opluć zgnoić wyzwać. Adrian, popatrz w lusterko i zobaczysz WSTYD i HAŃBĘ. Chwała bohaterom. Tym prawdziwym, w onucach, ubrudzonych, zakrwawionych i nie noszących ze sobą w plecaku mundurów galowych.

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Bredzisz człowieku.

Na tym muralu nie ma żadnej walki.

Robicie symboliczny mural i dajecie jako symbol bohatera w onucach.

Hańba!

Włodek
Włodek
5 miesięcy temu

Te onuce są w punkt!

Oj tak
Oj tak
5 miesięcy temu

Rządzenie gminą polega tylko na organizowaniu imprez, które są z naszym podatków. Dzisiaj impreza w Nosarzewie a jak duże fundusze pochłonie festyn w Szydłowie????
Z tego wniosek, że jesteśmy bardzo bogatą gminą.
Pani skarbnik, może wreszcie powiesz stanowcze ,,NIE” z finansowaniem tych głupot, skoro ludzie nie mają wody.

A tak
A tak
5 miesięcy temu
Reply to  Oj tak

Doczytaj sobie gdzie gmina pozyskala srodki na ten festyn w Nosarzewie i wypowiadaj się

Obiektywny
Obiektywny
5 miesięcy temu
Reply to  A tak

Głupoty piszesz, ponieważ gmina oprócz pozyskanych środków dotuje także na te imprezy duże kwoty, a zwłaszcza na festyn w Szydłowie.
Taka jest prawda.

Ojej
Ojej
5 miesięcy temu
Reply to  Oj tak

Gmina bogatą????????
Wystarczy wejść na BIP a przekonacie się jak obecny wójt rządzi, na minusie.
Imprezowanie to jego i lalki barbi priorytet.

sprtw
sprtw
5 miesięcy temu
Reply to  Ojej

Nie gorzej niż poprzednik, wredny cieciu. Stoleczek od d…y ci się odkleił, że tak po nim jeździsz ze swoją ferajną. Pół gminy to rodzina poprzednika i nie możecie też przeboleć, że profity wam się skończyły. Nareszcie drugie pół gminy może na coś liczyć, bo ciągle pieniądze szły tylko na rodzinne strony poprzednika.
Obecny wójt powinien jeszcze oderwać kilka osób od stołków w UG. Są tam jeszcze takie mało kompetentne osoby, które dostały pracę dzięki pokrewieństwu, a rączki mają lewe.

obserwator
obserwator
5 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Obecny wójt taki,,dobry”, że pracownikowi wręczył wypowiedzenie z pracy a finansuje wszystkie imprezy rozrywkowe.No cóż chłop oderwał się od pługa i bawi się na całego.
Pani Kasia profesjonalnie zna przepisy, że pan wójt musi wycofać wypowiedzenie, ponieważ jest bezskuteczne. Mało tego musi p. Kasi wypłacić wyprawkę z budżetu UG.
Brawo p.Kasiu takich ludzi trzeba uczyć rozumu.Lalka barbi też nie pocieszona takim obrotem sprawy.
No cóż trudno przełknąć gorycz swojej porażki.
Powinni się wstydzić co robią.

Już niedługo
Już niedługo
5 miesięcy temu
Reply to  obserwator

może rada gminy pomogła Pani Kasi? nie wierzę, że nie widzą co się dzieje

XYW
XYW
5 miesięcy temu
Reply to  Już niedługo

Może p. Przewodniczący lub Wiceprzewodniczący Rady Gminy przecież co miesiąc otrzymują wynagrodzenia z naszych podatków????????????

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Otóż to.
Chłop oderwał się od pługa.
Otoczył się półgłówkami mądrych ludzi zwolnił…
Bohaterów w onucach…

Wstyd na całą Polskę!
My tu w grupach rekonstrukcyjnych nawet za kacapów przebieramy się w butach…

Hańba!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Wstyd to kraść i z d…y spaść to raz, a dwa to poprzednik jeszcze bardziej był oderwany od pługa, koleś miał tylko ukończone z ledwością technikum rolnicze i to bez matury. To dopiero była hańba, no ale połowa gminy to rodzina, a więc trwał przy żłobie. Otoczył się wszędzie rodziną czego nie widzisz bo zapewne masz jakieś koneksje z poprzednikiem i solek ci zabrali spod d…y

Już niedługo
Już niedługo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

nie masz do czego się odnieść to bezczelnie przywołujesz śp. człowieka, którego już nie ma i nie może się obronić. NIe pomoże ci to w wyborach. zacznij liczyć głosy bo jest ich tak mało, że dasz radę

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Już niedługo

Ja będę starował na Dyrektora w Nosarzewie.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Widocznie sobie ów pracownik zasłużył na to wypowiedzenie. Wszędzie, we wszystkich firmach szefowie firm otaczają się ludźmi, którym mogą zaufać a nie ludźmi którzy kopią pod nimi dołki.

jacek
jacek
5 miesięcy temu
Reply to  sprtw

sprtw
Z Twojej wypowiedzi wynika, że poprzedni wójt robił tak, żeby jego rodzina miała dobrze, a obecny wójt – robi dokładnie tak samo…

Weźcie się pożeńcie wszyscy – rodzina poprzedniego wójta, z rodziną obecnego wójta i wtedy wszyscy będą szczęśliwi 🙂

Bo my tu… nieważne gdzie… ale sobie o was teraz czytamy i zrywamy boki z tych waszych kłótni 🙂

I z onuc 🙂

Jak się wjeżdża do waszej wioski, to widać je namalowane na ścianie tego dawnego gimnazjum 🙂

A jak się pożenicie, to wyślijcie jednego, co będzie wami rządził do jakiejś szkoły, żeby znowu nie zmalować jakiej głupoty, z której się będzie śmiała okolica 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Krzysiek
Krzysiek
5 miesięcy temu
Reply to  jacek

No – prawda…

Jak jadę od strony Przasnysza, to widać ludzi w onucach…

Trochę mogliście pomyśleć wcześniej, co będą o Was „gadać”, zanim to pomalowaliście 😀 😀 😀

Trochę słabo wyszło…

Żołnierz, to jednak po coś ten mundur galowy ma 🙂
Na nagrobku też robi się żołnierzowi zdjęcie w galowym mundurze.

Słaby to szacunek dla bohaterów.

sprtw
sprtw
5 miesięcy temu
Reply to  jacek

Nie jestem z tej gminy, ale mam tam znajomych, którzy dobrze o wszystkim wiedzą i wcale nie bronię obecnego wójta, ale poprzednika znałem osobiście i dobrze wiem jakim był prostakiem i jak otoczył się rodziną w UG i w szkołach, a teraz ci którym się skończyło uprzywilejowanie wylewają swój jad na codzienniku.
Nieładnie tak się zachowywać i opluwać własne gniazdo.

mieszkanka
mieszkanka
5 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Oczywiście, nie jesteś z tej gminy hahahahaha

Ofir
Ofir
5 miesięcy temu

Kiedyś to były uroczystości, nie to co teraz. Król wjeżdżał fiaciorem na szkolny dziedziniec a poddani truchleli z przerażenia, bili pokłony a i tak wiedzieli że będzie kara. Teraz nie mogą się bez tego odnaleźć w życiu, bo było upodlenie ale i były korzyści.

Uczestniczka
Uczestniczka
5 miesięcy temu

Przepiękna uroczystość. Pani Dyrektor brawo! Klasa, szyk i kultura

Basia
Basia
5 miesięcy temu
Reply to  Uczestniczka

Raczej
„Wieś tańczy, śpiewa”.

Na pohybel tchorzom
Na pohybel tchorzom
5 miesięcy temu

Smutne te ludziki. Siedzą w chałupie i klikają w klawiaturę, bo nic więcej nie mogą. Skończyło się knucie i profity. Zostało wylewanie żali na codzienniku, bo na FB już się boją 🙂 Takie to kozaki. Śmiać się chce z tych wszystkich Januszy i Grażyn (internetowych i nie tylko :))

ignacy
ignacy
5 miesięcy temu

Na szczęście wybory też są anonimowe…
A po klikach widać, że nietęgo się zapowiadają dla obecnej ekipy…
Gdyby nie było klików, to władza by nie wiedziała…
Teraz, gdy już wie – nie będzie miała złudzeń…
Skądś się te kliki jednak wzięły…
Ludziom nie podoba się to, co się dzieje.
Jeśli ktoś wrzuca jakieś swoje foty na codziennik, to niech się nie dziwi, że ludzie to zobaczą i powiedzą, co o tym myślą…
To są publiczne pieniądze, a nie prywatny folwark.
Kliki mówią i komentarze mówią same za siebie.
Zobaczymy, kto po wyborach będzie „takim kozakiem”.

Grzesiek
Grzesiek
5 miesięcy temu

Ludziki, jak ludziki, ale pani Dyrektor i cała pracownia informatyczna w godzinach pracy – rozgrzane do czerwoności, żeby zmienne ip wchodziło 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Grzesiek

Oj Grzesiu, widać po twoim wpisie, żeś podstawówkę dawno temu skończył. A może ci się nie udało?

Grzesiek
Grzesiek
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie odwracaj kota ogonem…

Woźna was podpatrzyła…

piotrek
piotrek
5 miesięcy temu

Szkoła imienia przegrywów…

Basia
Basia
5 miesięcy temu

Mam nadzieję, że ten mural będzie przypominał nam przez długie lata o obecnej władzy od szczebli centralnych, na lokalnych włodarzach i dyrekcji szkoły skończywszy.

Artysta malarz trafił w punkt.
Bose antki, przyodziani w onuce.

Józek
Józek
5 miesięcy temu

Cytując Ciastka ze Shreka:

„Toż to straszna chała!”

Emerytowany biskup, dziadki leśne, jacyś najniższej klasy politycy…
Zafajdana kostka brukowa na zdjęciach, w ścianach elewacji ślady po rzutach kamieniem przez młodzież…
Jakieś pospolite ruszenie młodzieżowe wrzucone na youtube, że niby artystyczny akcent był…

Wieś tańczy, śpiewa…

Ubaw po pachy.

Kto by nie był zaproszony, to w zasadzie – byleby się odbyło i szlus…
Żadna szkoła i żadna propozycja…

W zasadzie – wstydu by nie było, gdyby nikt o tym się nie dowiedział, bo ci, co byli, to w zasadzie – nikt ważny…

Ale…
Gazeta opisała, dorzucili zdjęcia, dorzucili linki i poszło w świat…

W takich sytuacjach szkoły często chwalą się absolwentami, wychowankami – jak nie bardzo mają czym na bieżąco…

Jakichś gości zapraszają…
W zasadzie są spadkobiercy 49-ego Pułki Piechoty…

Z resztą…
Spadkobiercy 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich też byli…
I śladu po szkole nie ma…
Emerytowany biskup też już pewnie nie pamięta, jak w 2003 święcił zupełnie inne imię tego samego kompleksu…

Ot – i taka pamięć o wszystkim w Szydłowie.
A wartość celebracji – na wagę obornika.

Wszystko to jakiś – jak to mawiają nasi sąsiedzi z lepszego zaboru – Fitiliten Geschäft.

Deckard
Deckard
5 miesięcy temu

To było bardzo potrzebne wszystkim mieszkańcom. Ci, którzy ginęli za ten kraj wstydzili by się jak to wszystko robione jest tylko na pokaz. A tym czasem poziom w szkole co najmniej nędzny. Nawet logopedy dla dzieci nie ma, opieki psychologa też pewnie brakuje albo dorabia ktoś sobie do pełnego etatu bez wiedzy. Zamiast zrobić coś dla kolejnych pokoleń, zainwestować w młodych, dać im szansę na więcej, wyróżnić się czymś na tle innych szkół to rozwala się pieniądze na takie idiotyzmy. Dosłownie tragedia.

Ekonom
Ekonom
5 miesięcy temu

Na zdjęciach tyle uśmiechniętych dzieci, młodzieży, patriotycznych symboli, a i tak wąskie grono schorowanych frustratów brudzi to wszystko swoimi znudzonymi żalami.
Uroczystość piękna, mądra i kształcąca, oby takich więcej.

Basia
Basia
5 miesięcy temu
Reply to  Ekonom

Tak… dzieci teraz wiedzą jak wygląda onuca.

Rodzic
Rodzic
5 miesięcy temu
Reply to  Ekonom

Tak napewno dzieci zadowolone i uśmiechnięte chyba twoje dziecka nie było na tej uroczystosci

ignacy
ignacy
5 miesięcy temu
Reply to  Rodzic

Dzieci nic z tego nie kumają i nie będą po jutrze tego pamiętać.
Dla dzieci liczą się ogólne warunki nauki i to, czy będą przyjęte do następnej szkoły i jakiej klasy ta następna szkoła będzie.
To, czy na murze będzie jakiś facet w onucach wymalowany i czy brał udział w pierwszej kampanii drugiej wojny, czy w drugiej kampanii pierwszej wojny światowej – nie ma znaczenia.
Szkoła powinna stwarzać dobre warunki do nauki, zabiegać o najlepszych nauczycieli i zapewniać im (nauczycielom) – godne wynagrodzenie. A to, czy mural będzie na ścianie, czy będzie po prostu schludnie wymalowana – nie ma większego znaczenia…
Poza tym – ten mural o polemicznych wartościach artystycznych – za kilka lat trzeba będzie odświeżyć, a to już jest generowanie kosztów dla kolejnych zarządców… Z pewnością odświeżenie będzie kosztowało tyle samo, co odmalowanie nowego, plus jeszcze wcześniejsze koszty remontu itd. itp…
Raczej słaby to był pomysł… prędzej, czy później będzie płowiał i szarzał od zanieczyszczeń w powietrzu i w deszczu…
Chyba, że przy remoncie nikt się nim nie będzie przejmował i po prostu zrobią taką samą ścianę, jaka była zanim ten mural był…

Anna
Anna
5 miesięcy temu

Okazuje się nagle, że nasza gmina jest bardzo bogata, trudno sprostać tylu wydatkom a tu proszę można? Można!!! Ciekawe ile długu narobią jak jeszcze trochę ” porządzą ” ???

Deckard
Deckard
5 miesięcy temu
Reply to  Anna

W końcu to gmina z „potencjałem” ale raczej kompletnie zmarnowanym. Ale jak z dostarczeniem wody nie moga sobie poradzić to o czym tu pisać. Tak to jest jak się wybiera i głosuje na ludzi których kojarzy się z twarzy, a którzy bladego pojęcia nie mają o zarządzaniu gmina. Do tego jeszcze obsada stanowisk znajomymi oraz rodzina i mamy efekt. Ta gmina to kpina.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Anna

Jutro następna impreza tym razem w nosarzewie robią piknik

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Anna

Oj tak a jutro następna impreza tym razem w nosarzewie piknik robią

Antonim
Antonim
5 miesięcy temu

Ta władza lubi żeby było o niej głośno, nieważne czy mówią źle czy dobrze byleby mówili…No i faktycznie mówią, szczegół ze nic dobrego. Cóż była to popisowa impreza, pani dyrektor w końcu wyszła z cienia i łyka każdą okazję jak powietrze, żeby się pokazać!

karol
karol
5 miesięcy temu

Myślałem ze choć w Szydłowie są normalni względem Mławy ,pomyliłem się jeszcze większy zaścianek ,szkoda .

Ekor
Ekor
5 miesięcy temu

Śliczny mural. Ekstra pomysł. Szacunek dla wójta, pani Radnej, Dyrektor i Pana Ministra

Z Szydłowa
Z Szydłowa
5 miesięcy temu

Panie Wójcie, gratuluję pięknej imprezy. Wielkie dzięki od mieszkańców.

Oj tak będzie
Oj tak będzie
5 miesięcy temu
Reply to  Z Szydłowa

Mieszkańcy mu podziękują, ale przy najbliższych wyborach, ha ha.

Olx
Olx
5 miesięcy temu

Impreza bez sensu, znowu zbiegowisko, szychy zaproszone i zabawa na całego. Ale jak nie umie się niczego innego i nie ma czym zabłysnąć to co się dziwić! Trzeba się ślizgać na cudzych plecach

Józek
Józek
5 miesięcy temu
Reply to  Olx

Żadne szychy…
Trzecia liga.
Biskup nawet nie pomocniczy, podsekretarz stanu z jakiegoś ministerstwa wyciągniętego z tyłka…

Włodek
Włodek
5 miesięcy temu
Reply to  Józek

To prawda
Nikogo ważnego nie udało im się ściągnąć.
Każdy wie, gdzie to jest i co tam się przed chwilą działo, więc jeśli się w ogóle tym zainteresował, to wysłał zastępcę, a zastępca wysłał swojego zastępcę…

Eryk
Eryk
5 miesięcy temu

Ja to nie wiem kiedy Pan Pol ma czas na swoją regularną pracę w KRUS. Ciągle biega po jakichś otwarciach, imprezach, kołach gospodyń, przecinaniach wstęg, etc. Kiedy znajduje czas na swoją etatową pracę?

Azr
Azr
5 miesięcy temu
Reply to  Eryk

Widocznie nie ma co robić. Taki z niego fachowiec. Firmie niepotrzebny

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu
Reply to  Eryk

Pol nie jest tam jakimś dyrektorem z nadania PiS? – tacy przecież nie pracują tylko się włóczą po kraju, do roboty mają ludzi.
Chyba nie jesteś ślepy i widzisz jak rządowi włóczą się po całym kraju z byle powodu i na dodatek z ogromną świtą i stadem ochroniarzy i to za Twoje i moje pieniądze, a inflacja rośnie.

Last edited 5 miesięcy temu by Anonim
Jola
Jola
5 miesięcy temu
Reply to  Eryk

Każdy ma prawo robić co chcę w wolnym czasie. Czas wolny jest do dyspozycji każdego wolnego człowieka. Więc nie rzucaj się

Eryk
Eryk
5 miesięcy temu
Reply to  Jola

A tobi to w wolnym czasie?

Dino cof
Dino cof
5 miesięcy temu
Reply to  Eryk

Na emeryturze

Omg
Omg
5 miesięcy temu

Cała rodzina Pani dyrektor była oglądać przedstawienie. Ta kobieta powinna być dyrektorem teatru, tam bardziej by się odnalazła haha

Helena
Helena
5 miesięcy temu

Aby serca nas wszystkich przepełniła duma z bycia POLAKAMI❤️Dziedzictwo z pokolenia na pokolenie❗️Mądrość i wielkość człowieka zaczyna się wtedy kiedy jest silna wiara…Nie udało się stworzyć tego wspaniałego świata, ale on trwa i mimo wszystko się rozwija.

Miłośnik PiS
Miłośnik PiS
5 miesięcy temu

Kolejny przykład wyrzuconych pieniędzy w błoto, i po co to komu do szczęścia potrzebne, nikomu

Ja cię nie chcę
Ja cię nie chcę
5 miesięcy temu
Reply to  Miłośnik PiS

Debilu, historia i pamięć bohaterów nie ma ceny

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu

Bardzo kulturalna dyskusja, chyba odezwały się „elyty” gminne, no tak… faktycznie „miłośnik pis” i wszystko jasne. To nie tylko gminne elyty, ale elyty pisowskie.

piotrek
piotrek
5 miesięcy temu

Przecież ci w onuchach na ścianie tej szkoły, to przegrywy.
Jak była druga wojna światowa, to dostali taki łomot, jak wczoraj nasza reprezentacja od Mołdawi…
Nie ma się czym chwalić.

Mieszkanka
Mieszkanka
5 miesięcy temu

Tytuł artykułu powinien brzmieć,” patrzcie cyrku ciąg dalszy”…

XYZ
XYZ
5 miesięcy temu

Wysyp komentarzy za 3..2..1.. poszli!

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu
Reply to  XYZ

Powinieneś dodać: nie na temat.
W tej gminie jest osoba, która lubi mącić i pisze sama ze sobą – no chyba, że to jest kółko różańcowe

XYZ
XYZ
5 miesięcy temu
Reply to  Anonim

A może tylko byś chciał użytkowniku żeby tak było, że pisze sama ze sobą, a w rzeczywistości to głosy wielu niezwiązanych ze sobą osób? Ludzie dużo widzą, dużo słyszą, czasami pewnie przerysowują ale widocznie mają potrzebę podzielenia się tymi spostrzeżeniami. Dlaczego? Bo mogą. Jeżeli ktoś nie jest w stanie przyjąć krytyki niech nie piastuje publicznych stanowisk i nie wystawia się do robienia zdjęć. „Tisze jediesz dalsze budiesz”

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu
Reply to  XYZ

To jednak kółko różańcowe… 😀
Kółko różańcowe, które popierało poprzednika, a każdego innego spoza klanu zmiesza z błotem.
No tak… poprzednik miał bardzo liczną rodzinę, połowa gminy to rodzina…

80
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x