Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratowskie Spotkania Patriotyczne w strugach deszczu [FOTO, FILM]


Ratowskie Spotkania Patriotyczne odbywały się już po raz trzynasty. Tym jednak razem pogoda utrudniła nieco organizatorom i rekonstruktorom zadanie. Ulewny deszcz przerzedził znacznie widownię czekającą szczególnie na te najbardziej widowiskowe wydarzenia – pokaz musztry kawaleryjskiej i inscenizację potyczki z bolszewikami z roku 1920.


Mimo tego, rekonstruktorzy odtworzyli zmienny przebieg walki, nie zabrakło wystrzałów, zaciekłych ataków piechoty, porywających, kawaleryjskich szarż i walki białą bronią.

W programie obchodów Ratowskich Spotkań Patriotycznych były również msza św. w intencji Obrońców Ojczyzny z 1920 r. oraz koncert  pieśni patriotycznych „Jedna jest tylko kraina taka”. Zapraszamy na fotorelację.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x