Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zgodzili się na rozbierany video czat z nowo poznanymi kobietami. Szybko tego pożałowali


Zanim wyślesz komuś swoje prywatne, intymne zdjęcia lub zgodzisz się na video czat, zastanów się w jaki sposób i do jakich celów może to być wykorzystane. Dwóch mieszkańców jednej z gmin powiatu płońskiego zgodziło się na rozbierane połączenie video z nowo poznanymi kobietami. Jedna z szantażystek żądała pieniędzy za nieopublikowanie filmu. Druga zarejestrowane nagranie udostępniła grupie znajomych pokrzywdzonego na portalu społecznościowym.


Do płońskich policjantów zgłosiło się dwóch mężczyzn, których nagie wizerunki zostały utrwalone bez ich zgody. Obie historie miały bardzo podobny przebieg. Zarówno do 31-latka, jak i 43-latka za pośrednictwem portali społecznościowych napisały nieznane im kobiety. Tematy poruszane w czasie rozmów były różne, ale po jakimś czasie zeszły tylko na kwestie intymne. Wtedy kobiety zaproponowały swoim rozmówcom video chat, na co oni przystali. W trakcie połączenia pokazały swoje „wdzięki” i namówiły obu panów do rozebrania się. Chwilę później, po rozłączeniu rozmowy, groziły udostępnieniem nagrań z widocznymi twarzami mężczyzn i intymnymi częściami ciała, na portalach społecznościowych.

Kobieta rozmawiająca z 31-latkiem za nieopublikowanie filmu zażądała pieniędzy. W pewnym momencie żądana kwota wynosiła nawet 5 tys. zł. Rozmówczyni 43-latka utworzyła kilka grup społecznościowych w komunikatorze, do których dołączyła jego znajomych i udostępniła tam nagranie oraz zdjęcia z nagim wizerunkiem mężczyzny.

Policja apeluje o ostrożność przy zawieraniu nowych znajomości przez Internet. Mogą być niebezpieczne. Nigdy nie wiemy, z kim tak naprawdę rozmawiamy i jakie ten ktoś ma wobec nas intencje. Zanim komukolwiek wyślemy swoje prywatne, nagie zdjęcia, czy zdecydujemy się na intymny video chat, zastanówmy się, czy na pewno chcemy to zrobić. Nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów może to zostać wykorzystywane. Pamiętaj! Internet nie zapomina! Zdjęcie, bądź film raz wrzucone do sieci trudno będzie usunąć.

źródło: KPP Płońsk

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Agata
Agata
5 miesięcy temu

Tak zarabiają niezależnie ,, MADAME ” . Chodzą dumne z podniesioną głową ..

Stiu
Stiu
5 miesięcy temu

Wredne babska , xDD

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu
Reply to  Stiu

Durni faceci z wielkim ego – dostali za swoje 😛

Zuzi
Zuzi
5 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Trochę to nie na miejscu. Może i durni z wielkim ego ale udostępnianie czyjegoś nagiego wizerunku to przestępstwo i nie powinno mieć miejsca. Nigdy.

Kuba
Kuba
5 miesięcy temu
Reply to  Zuzi

Zgadza się, nie mniej faceci chcieli zabłysnąć przed kobietami i to na dodatek kobietami których nie znali, no to zabłysnęli. Sroga nauczka dla nich. Oby inni (również kobiety) wyciągnęli z tego wnioski i zaczęli zdawać sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje takich popisów.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x