Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ekonomik  „Złotą Szkołą NBP”


Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939r. w Mławie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Złote Szkoły NBP”.


„Ekonomik” po raz pierwszy wziął udział w konkursie i osiągnął duży sukces, jakim jest uzyskanie III miejsca w kategorii warsztat uczniowski oraz zdobycie tytułu „Złotej Szkoły NBP”. Za tak wysokie miejsce szkoła otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł.

„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski program edukacyjny, którego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program popularyzuje wiedzę ekonomiczną w szkołach, integruje nauczycieli i uczniów oraz rozwija kompetencje społeczne. W tym roku odbyła się jego III edycja, której temat przewodni brzmiał „ Poznajemy bank centralny”

Do rywalizacji zgłosiło się aż 406 szkół z całej Polski. Placówki walczyły w trzech kategoriach: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztaty uczniowskie. Zespół Szkół Nr 4 w Mławie znalazł się w gronie 26 laureatów tegoroczne edycji.

Zadaniem Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej było wspólne opracowanie pomysłów na wykonanie 3 zadań, które  były przeprowadzane w szkole oraz na terenie Mławy. Zadania do wykonania :

Lekcja z ekonomią polega na przeprowadzeniu lekcji na temat „Poznajemy bank centralny” w ramach dowolnego przedmiotu. Lekcja ma charakter interdyscyplinarny, tzn. łączy tematykę ekonomii z innymi dziedzinami wiedzy. 

Debata szkolna  polega na organizacji debaty na temat „Poznajemy bank centralny” z zaangażowaniem jak największej liczby uczestników. 

Warsztat uczniowski polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów należących do drużyny zajęć edukacyjnych dla uczestników, które będą dotyczyć tematu „Poznajemy bank centralny”. Uczniowie w ramach tego zadania przeprowadzili warsztaty na temat zadań i funkcji NBP, przygotowali wystawę o NBP, wystawę banknotów i monet, ulotki i plakaty. Przygotowali pytania do konkursu „Co wiesz o pieniądzach i NBP?”. Przeprowadzili sondę na temat banku centralnego wśród uczniów szkoły i mieszkańców Mławy. Została również przeprowadzona lekcja dla przedszkolaków o monetach i banknotach. Uczniowie opracowali również grę „5 sekund – Co wiesz o NBP?”.

Pełny skład zwycięskiej drużyny:

Reprezentacja uczniów: Anna Nowicka, Emilia Prześlakiewicz, Dominik Puźmirowski

Zuzanna Falencka, Julia Łyczek, Oliwia Siemianowska, Zuzanna Talarek, Julia Wardęga i

Bartosz Włodarski.

Reprezentacja nauczycieli:

Anna Borkowska – nauczyciel matematyki i podstaw przedsiębiorczości

Ewa Frąckiewicz Szałas – nauczyciel chemii i wicedyrektor szkoły

Joanna Zimolzak – nauczyciel przedmiotów zawodowych –  koordynator projektu.

 źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz Lanckiewicz
Włodzimierz Lanckiewicz
5 miesięcy temu

Gratuluję najlepszemu nauczycielowi Ewie Szałas

Loczek
Loczek
5 miesięcy temu

Układ Sorka Zimolzak i Borkowska to murowany sukces.Obie mnie uczyły i chciało się iść na lekcje.

Rodzic
Rodzic
5 miesięcy temu
Reply to  Loczek

To prawda Sorka Borkowska najlepsza nauczycielka ma podejście do ucznia i do rodzicami

Rodzic
Rodzic
5 miesięcy temu
Reply to  Loczek

Oj tak Pani Borkowska najlepsza Sorka ma podejście do dzieci i rodziców

Azr
Azr
5 miesięcy temu

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli. Ale jakie zasługi ma vice ???

Ala
Ala
5 miesięcy temu
Reply to  Azr

Oj tam oj tam:)

damian_k7
damian_k7
5 miesięcy temu

A ta dziewczyna z panterka jest świetna
Zostaw komentarz żebym Cię znalazł na IG

Tamta dziewczyna
Tamta dziewczyna
5 miesięcy temu
Reply to  damian_k7

Bardzo proszę

Pytanie
Pytanie
5 miesięcy temu

Hahaha

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x