Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do Mławy zawita Karawana – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Co ciekawego zobaczymy?


24 czerwca br. do Mławy zawita Karawana Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana 2023 to projekt plenerowy, realizowany w okresie letnim przez Mazowiecki Instytut Kultury i skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze.


Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy mogą zabrać stworzone przez siebie przedmioty – zabawki, modele, rewizyty. Otrzymają też pamiątki za prezentację etiud, udział w animacjach czy podjęciu własnych aktywności. Działania realizowane w plenerze umożliwiają udział w imprezie osobom niepełnosprawnym.

W programie – dwa wyjątkowe spektakle teatralne – pierwszy dedykowany najmłodszym dzieciom, otwierający wydarzenie i drugi dla młodzieży i dorosłych, zamykający program. Przedstawienia o wyjątkowych walorach artystycznych zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału. Spektakle realizowane są przez uznane grupy teatralne: Teatr Malutki, Bajlandia, Pod Orzełkiem, Łątka, Barnaby oraz dla widza starszego: Akt, Mimo, Makata, Gry i Ludzie, Muzykanty czy Teatr A. W tym roku dodatkowym elementem w programie jest koncert jazzowy. Czas między spektaklami wypełniają pomysłowe, barwne, rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych, skupione wokół stoisk tematycznych.

PROGRAM 24 czerwca 2023 r. – Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie

16.00 – Kosmoprzygoda Teatr Duże Dzieci – spektakl dla najmłodszych

17.00 – 19.00 – działania animacyjne

BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych, gry zręcznościowe, sensoryczne, nauka tworzenia zabawek z materiałów recyklingowych, tworzenie małych etiud scenicznych w wykonaniu najmłodszych uczestników – koncepcja i realizacja członkowie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA,

PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych – tworzenie przez uczestników przedmiotów z wyciętych w drewnie elementów – rozwijanie twórczej wyobraźni; wspólnym działaniom dzieci i rodziców towarzyszy  bajanie – koncepcja i realizacja Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

STRAGANY SZTUKI – interaktywne stacje zapraszające mieszkańców miejscowości do doświadczenia twórczego. Poprzez różne formy aktywności, realizowane w różnych językach sztuki współczesnej, zachęcamy każdego (bez względu na wiek czy wykształcenie) do refleksji nad tym, czym jest najbliższe otoczenie, co jest  ważne, czym jest lokalność, identyfikacja z miejscem i jak sztuka może w tych poszukiwaniach pomóc – koncepcja i realizacja Janusz Byszewski.

OBJAZDOWY UNIWERSYTET SZTUKI – warsztaty teatralne z wykładowcami i artystami

19.00 – parada nowoorleańska – koncert jazzowy zespołu RB Dixie Five z Jankiem Pentzem

20.30 – Wesele Teatr Makata zakończony pokazem ogniowym

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x