Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożar lasu w Brzozowie Majach. 13 zastępów straży i samoloty gaśnicze w akcji


fot. ilustracyjne


Dzisiaj, od wczesno porannych godzin trwa akcja gaszenia pożaru lasu w okolicy miejscowości Brzozowo Maje (gm. Dzierzgowo). Na obszarze około 3 ha paliła się ściółka. W działaniach gaśniczych uczestniczy 13 zastępów straży, m.in. z JRG Mława, OSP Dzierzgowo, Wieczfni Kościelnej, Rzęgnowa, Strzegowa, Piegłowa, Dobrogostów oraz jednostki z powiatu przasnyskiego. Do gaszenia pożaru użyto również samolotów gaśniczych. Po ponad 3 godzinach działań (od godziny 3:57), pożar został już opanowany, trwa jego dogaszanie.

Pożar w Brzozowie Majach, choć jest największy z dotychczasowych, nie jest w ostatnim czasie jedyny. Wczoraj strażacy gasili też pożary w Garlinie i Radzanowie, a dzisiaj rano również w okolicy ulicy Studzieniec w Mławie. Przypomnijmy, w związku z suszą, Nadleśnictwa Dwukoły, Ciechanów i Przasnysz wprowadziły całkowity zakaz wstępu do lasów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
1 rok temu

A wczoraj w godzinach przedwieczornych widziałem stojący pod tzw. łysą górą samochód. Ze ścieżki rowerowej nie można było odczytać rejestracji. Ludzie na tej górce zachowują się gorzej niż świnie. Zostawiają wszelkiego rodzaju śmieci i szkło.

Alicja
Alicja
1 rok temu
Reply to  mławianin

W tym miejscu do lasu wjeżdżał też ktoś kładem

Podleśnictwo Trójkoły
Podleśnictwo Trójkoły
1 rok temu
Reply to  Alicja

Dziękujemy za informację. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Plan jest taki aby wyciąć las całkowicie i problem sam się rozwiąże. Tniemy ile możem ale to potrawa.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x