Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Gminny Dzień Dziecka 2023


1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej odbył się Gminny Dzień Dziecka pod honorowym patronatem Wójta Gminy.


Impreza adresowana była do dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy i miała charakter sportowy. Jej główny cel to popularyzowanie lekkiej atletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku, zachęcenie uczniów do podjęcia zajęć treningowych oraz upowszechnienie stylu życia wolnego od nałogów.

Dyrektor szkoły, pani Hanna Bojarska oficjalnie rozpoczęła uroczystość, witając przybyłych gości, zawodników i kibiców.  „Wszyscy jesteście wygrani” – powiedział wójt  Mariusz Gębala, dziękując zawodnikom za udział i zachęcając wszystkich  do rywalizacji.

Następnie odśpiewano hymn narodowy oraz zaprezentowano symbole olimpijskie – flagę oraz koła olimpijskie. Zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe, zmierzyli się Trójboju Lekkoatletycznym w skład którego wchodzi: bieg na 60 m.,  skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Rywalizacja trwała  kilka godzin, sędziowie skrupulatnie liczyli punkty osiągnięć indywidualnych oraz drużynowych.

Dla uczniów klas I – III oraz dzieci przedszkolnych przygotowano gry i zabawy sportowe.

W klasyfikacji generalnej, w kategorii klas IV – VIII, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich, a III lokatę wywalczyła Szkoła Podstawowa w Windykach.

Dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość obejrzenia z bliska wozu bojowego OSP Wieczfnia Kościelna oraz radiowozu policyjnego i jego wyposażenia.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy imprezy integrowali się przy wspólnym grillu.

Impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem upominków dla klas I-III, IV-VIII oraz medali indywidualnych dla zawodników i pucharów dla szkół.

– Serdecznie dziękujemy sponsorom i partnerom, firmom: Madej Wróbel, B.M. Witkowscy, Stowarzyszeniu JOKER MŁAWA , Stowarzyszeniu FLY HIGH, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej. Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Wieczfnia Kościelna – napisała szkoła.

                                                                                                  źródło i fot: SP Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x