Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To kolejna taka historia. Chciała sprzedać sukienkę, a straciła 12 tys. zł


fot. ilustracyjne


Niestety pomimo wielu apeli w mediach w dalszym ciągu znajdują się osoby, które klikają w podejrzane linki podczas transakcji internetowych, a następnie wpisują dane do logowania na swoje konta. W taki właśnie sposób 31-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego straciła 12 tysięcy złotych. Policja apeluje o wzmożoną czujność, ostrożność i ograniczone zaufanie!

Kilka dni temu do ciechanowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która wystawiła do sprzedaży na jednym z popularnych portali internetowych sukienkę dziecięcą. Szybko skontaktował się z nią za pomocą komunikatora potencjalny kupiec, który zobowiązał się opłacić przesyłkę zakupionego towaru. Mieszkanka powiatu ciechanowskiego otrzymała link do firmy kurierskiej, z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Kobieta kliknęła w link, po czym została przekierowana na stronę, która wyglądała jak strona jej banku. Postępując zgodnie z instrukcjami 31-latka wpisała dane niezbędne do logowania. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego pieniędzy. W rozmowie telefonicznej z konsultantem infolinii banku dowiedziała się, że ktoś dokonał z jej konta kilku płatności na łączną kwotę prawie 12 tysięcy złotych. Jedno kliknięcie i jedno logowanie wystarczyło, aby oszust „wyczyścił” konto zgłaszającej.

Policja ostrzega!

Przekazywane przez oszustów linki, często przypominają odnośniki do prawdziwych stron, a różnice są prawie niedostrzegalne. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie klikajmy w linki otrzymane od nieznanych osób. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy danych takich jak login i hasło do bankowości internetowej, czy informacji zapisanych na karcie płatniczej. Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x