Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień  Grecki  w  Ekonomiku [FOTO]


1 czerwca tradycyjnie obchodzony jest Dzień Dziecka. W Zespole Szkół nr 4 celebrowaliśmy go w szczególny sposób – nazwali go Dniem Greckim, w trakcie którego podsumowana została realizacja mobilności zagranicznej uczniów Technikum nr 4 w zawodach:  technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości (projekt ERASMUS+ nr  2022-1-PL01-KA121-VET-000063300). Dwutygodniowe praktyki zawodowe na Riwierze Olimpijskiej w Grecji odbyły się w terminie od 30 kwietnia do 13 maja 2023r. i sfinansowane zostały ze środków Unii Europejskiej.


W szkolnym Dniu Greckim wzięli udział uczniowie, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Uczestnicy mobilności podzielili się wrażeniami i doświadczeniami z wyjazdu, zaprezentowali informacje na temat historii, kultury i atrakcji turystycznych Grecji. Pochwalili się również certyfikatami zdobytymi w ramach stażu i współpracy z greckimi instytucjami i firmami. Ciekawym punktem uroczystości była degustacja specjałów kuchni śródziemnomorskiej oraz pokaz tradycyjnego greckiego tańca Sirtaki.

– Dwutygodniowy pobyt w Grecji dostarczył uczestnikom nie tylko niesamowitych wrażeń, ale  przede wszystkim był okazją do zdobycia wiedzy i cennych umiejętności. Praktyka ta, z pewnością, przyczyniła się do podniesienia kwalifikacji  młodzieży w kształconych zawodach, a także wpłynęła na zwiększenie ich potencjału na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy – wskazuje szkoła.

źródło i fot. ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz Lanckiewicz
Włodzimierz Lanckiewicz
5 miesięcy temu

Ten młody olimpijczyk z przodu wygląda jak młody grecki bóg, jak Zeus, jak Posejdon

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x