Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Dziecka z mundurem


Piękna pogoda, moc atrakcji, mundurowi i  Terytorialsi – w czwartek, 1 czerwca na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój” odbył się „Dzień Dziecka z Mundurem”.


Już od godziny 10:00 koszary 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zostały „przejęte” przez najmłodszych mieszkańców Ciechanowa i okolic. W ramach „Dnia Dziecka z Mundurem” Terytorialsi wspólnie z Urzędem Miasta Ciechanów oraz zaprzyjaźnionymi służbami zamienili teren jednostki w wielką strefę rozrywki. Wśród atrakcji znalazły się zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, t.j.: przeciąganie liny, zbijak, tor przeszkód, rzucanie do celu – za udział w rywalizacji każdy został nagrodzony pamiątkowym „medalem” 5MBOT. Powstały także specjalne strefy warsztatowe i stoiska promocyjne z kolorowankami, balonami, bańkami mydlanymi oraz malowaniem buziek. Prawdziwą frajdą okazało się cukierkowe pole minowe, na którym za pomocą wykrywacza metali najmłodsi goście szukali ukrytych skarbów.

W ten wyjątkowy dzień w koszarach 5MBOT, najmłodsi goście mogli zobaczyć sprzęt i uzbrojenie żołnierzy, wyposażenie pojazdu sanitarnego Terytorialsów, wozu strażackiego, a na stoisku ciechanowskiej Policji weszli w rolę małego „dochodzeniowca”. Żołnierze Mazowieckiej Piątki zadbali o edukacyjny walor wydarzenia, przekazując dzieciom wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Całość atrakcji dopełniały pokazy klas mundurowych oraz wojskowa foto-ścianka, na której najmłodsi zrobili pamiątkowe zdjęcia. Słoneczna pogoda oraz przygotowane zabawy wywołały uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

W wydarzeniu uczestniczył prezydent miasta Ciechanów – Pan Krzysztof Kosiński, który obdarował małych gości słodką przekąską. Zadbał również o to, żeby między przerwami podczas zabaw i konkursów na każdego czekał kubeczek wody z ciechanowską kranówką prosto z legendarnego saturatora.

Szczególne podziękowania za pomoc przy współorganizacji „Dnia Dziecka z Mundurem” w 5MBOT kierujemy do Prezydenta miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego, 1 Olsztyńskiego batalionu składowania, Komendy Powiatowej Policji z Ciechanowa, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ciechanowa, WCR Ciechanów.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x