Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Partyzanci i ubecy na Reymonta. To już 3 czerwca


Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy po raz 10 organizuje obchody rocznicy uwolnienia więźniów  z siedziby Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Mławie przez Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to widowisko historyczne w sobotę 3 czerwca o godzinie 18:00 na ulicę Reymonta w Mławie.


Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz Lanckiewicz
Włodzimierz Lanckiewicz
6 miesięcy temu

Ci tak zwani żołnierze wyklęci też bez winy nie są, kradli od zwykłych ludzi jak im :”nie dawali w podzięce” za walkę z okupantem, mimo że wszyscy już wiedzieli że Polska została oddana w ręce Stalina i to potwierdzili nawet przywódcy z Zachodu, ale po co się poddać i jakoś dostosować do zaistniałych realiów, walczyć przeciwko wszystkim bo już większość wiedziała że walka nie ma sensu

GisMol
GisMol
6 miesięcy temu

I pewnie woja w Ua nie jest nasza . A powstanie Warszawskie to błąd. Znam to…

Anonim
Anonim
6 miesięcy temu
Reply to  GisMol

No niestety, wojna w Ukrainie faktycznie nie jest nasza, no ale dawno nie mieliśmy wojny I sami się o nią prosimy swoją nadgorliwością, czyli nasz rząd się o nią prosi.

Szary obywatel
Szary obywatel
6 miesięcy temu

Oficjalna propaganda UB i NKWD , „po wyzwoleniu”, w 1945r., wszelkimi sposobami i wbrew faktom, starała się z Żołnierzy Niezłomnych, zrobić pospolitych bandytów , morderców, słowem „wrogów ludu pracującego miast i wsi” oraz nowego ładu przyniesionego przez Armię Czerwoną. Robiono też liczne prowokacje, dokonując pospolitych przestępstw na szkodę ludności cywilnej i rozgłaszając, iż rzekomo były dziełem „bandytów z lasu”, ale ludzie wiedzieli, jaka jest prawda! CZEŚĆ I CHWAŁA NASZYM BOHATEROM !!!

JANEK
JANEK
6 miesięcy temu

Miler i Cimoszewicz też będą czy pojadą na spęd ubeków do W-wy .

Ja
Ja
6 miesięcy temu
Reply to  JANEK

DUREŃ

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x