Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy pociągów


W związku z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi przez PKP PLK S.A., od niedzieli, 11 czerwca 2023 roku zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Będzie ona obowiązywała do 2 września
2023 r. Największe zmiany związane będą z pracami na obu torach linii średnicowej podmiejskiej od 25 czerwca do 2 września 2023 r. Ruch pociągów w tym czasie będzie odbywał się linią dalekobieżną.


Część pociągów z kierunku wschodniego dojedzie do Warszawy Wschodniej bądź Warszawy Stadion. Z kolei niektóre pociągi z kierunku zachodniego rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska.

Ponadto, od 20 do 24 czerwca oraz od 21 sierpnia do 2 września, z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w systemie sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, wystąpią dodatkowe utrudnienia w kursowaniu pociągów. Najważniejsze z nich będą dotyczyć linii R8 (Warszawa – Radom) i R9 (Warszawa – Działdowo). Część pociągów zostanie odwołana,
a niektóre będą kursowały w relacji skróconej lub ze zmienionym rozkładem jazdy.

Pozytywną informacją związaną z wprowadzeniem korekty rozkładu od 11 czerwca jest uruchomienie pociągów KM na odcinku Ostrołęka – Chorzele. Będzie to reaktywacja połączeń kolejowych na linii nr 35, nieczynnej od ponad 20 lat. Podróżni otrzymają łącznie 8 par pociągów.

Ponadto, dobrą wiadomością dla pasażerów linii R8 jest krótszy czas przejazdu wybranych pociągów przyspieszonych, m.in. „Radomiaka” czy „Kamiennej”. Pojadą one szybciej od ok. 7,5 do nawet 12 minut.

Od pierwszej soboty wakacji, tj. od 24 czerwca, powraca także flagowe połączenie wakacyjne Kolei Mazowieckich, czyli „Słoneczny” do Ustki. Podobnie, jak w roku ubiegłym, na tory wyruszy również weekendowy pociąg „Słoneczny – BIS” do Trójmiasta.

źródło: KM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x