Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przy SP 3 powstaje nowy mural z profilaktycznym przekazem


Na murze budynku graniczącego ze Szkołą Podstawową nr 3 w Mławie powstaje mural o długości 53 metrów i prawie 4 metrach wysokości! Jego współtwórcami będą uczniowie szkoły.


Malowanie będzie połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży. Wspólnie z autorami będą przygotowywać szablony i przenosić projekt bezpośrednio na ścianę. Treść dzieła, które ozdobi przyszkolny mur, ma mieć profilaktyczny przekaz i zachęcać do różnych, pozytywnych form spędzania wolnego czasu.

Projekt i wykonanie muralu powierzono Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, z którym związany jest Adam Walas, autor innych murali w Mławie, m.in. na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 7 i na murze przy siedzibie PEC-u.

29 maja rozpoczęły się prace – przygotowywanie ściany i szablonów. Od 5 do 6 czerwca obraz będzie nanoszony na mur. Jego odsłonięcie zaplanowano na 23 czerwca.

Projekt jest realizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2023 w ramach Lokalnej Kampanii Profilaktycznej „Mądra Sowa Trzeźwa Głowa”.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x