Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 czerwca można składać wnioski na wymianę źródeł ciepła


Od 1 czerwca do 30 września 2023 r. w urzędzie miasta  można składać wnioski o dotację celową na wymianę źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie miasta. W tym roku na ten cel przeznaczono 200 tys. zł.


Zgodnie z Uchwałą nr XXVII/377/2021 Rady Miasta Mława z 18 maja 2021 r., do dofinansowania na wymianę pieców zasilanych paliwem stałym na piece gazowe w ramach środków z budżetu Miasta Mława kwalifikowane są koszty: zakupu kotła gazowego kondensacyjnego co najmniej klasy A z osprzętem, sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą służącego do ogrzewania w systemie c.o.; materiałów instalacyjnych służących modernizacji źródła ogrzewania, w tym układów powietrzno-spalinowych służących do doprowadzenia powietrza do komory spalania oraz odprowadzenia spalin z komory spalania kotła gazowego; zakupu zbiornika ciepłej wody użytkowej z osprzętem oraz zakupu usługi demontażu źródła ciepła zasilanego paliwem stałym i usługi montażu kotła gazowego wraz z włączeniem go do systemu grzewczego i podłączeniem do instalacji gazowej. Na wymienione cele można uzyskać dofinansowanie w wysokości 30% poniesionego kosztu kwalifikowanego, przy czym nie może być ono wyższe niż 4 500 zł.

Dokumenty, jakie należy złożyć przy ubieganiu się o dotację, można pobrać ze strony bip.mlawa.pl (zakładka Poradnik interesanta / Ochrona środowiska i rolnictwo). Tam też znajduje się tekst uchwały rady miasta wskazującej zasady udzielania i rozliczania dotacji. Wypełnione dokumenty można składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława (ul. Stary Rynek 19) od 1 czerwca do 30 września 2023 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia w 2023 roku, do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w roku kalendarzowym.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

Namawiają na wymianę pieców, które za chwilę okazują się złe.
Niebawem wszyscy będziemy ogrzewać „śmieciuchami”, ponieważ na nic innego nas nie będzie stać. Tragedia.

ONA
ONA
6 miesięcy temu

Można złożyć wniosek o dofinansowanie na wymianę pieca gazowego. Można otrzymać dotację w tym roku. Pytanie brzmi – kiedy będzie wykonane przyłącze gazu? Termin jaki obecnie podaje gazownia w Ciechanowie to połowa przyszłego roku. Nawet jeśli nitka gazu biegnie tuż za płotem, to co najmniej rok czekania na przyłączenie do sieci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x