Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych wśród zwycięzców III Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego!


Zakończyła się trzecia edycja ogólnopolskiego Turnieju Szkół Imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego, adresowanego do szkół, które za patrona obrały właśnie rotmistrza Pileckiego. Do finałowej części konkursu, która odbyła się w Ostrowi Mazowieckiej zakwalifikowało się 8 szkół, a wśród nich Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych. Wynik konkursowych zmagań był dla niej korzystny – nagrodzona została bowiem jako jedna z dwóch szkół Złotą odznaką.


Turniej składał się z trzech etapów. Pierwszy odbywał się na przełomie listopada i grudnia 2022 r. W ramach tego etapu na terenie szkoły miała być zorganizowana inscenizacja – Boże Narodzenie Pileckich 1946. Zadaniem konkursowym była krótka filmowa relacja z tego wydarzenia.

Drugi etap odbywał się od stycznia do końca marca 2023 r. W ramach etapu 2 szkoły przeprowadzały konkurs wiedzy o Witoldzie Pileckim.

Ostatnim etapem, były trzydniowe, majowe „Manewry” w Ostrowi Mazowieckiej. Dla szkolnych reprezentacji był  to sprawdzian radzenia sobie w terenie, rywalizacja sportowa, sprawdzian umiejętności ratowniczych, czytelniczych oraz turniej wiedzy o rotmistrzu Pileckim.

red.

fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x