Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cztery nasze parafie ze wsparciem sejmiku na remont kościołów


14 zabytków z subregionu ciechanowskiego otrzymało wsparcie sejmiku Mazowsza w ramach programu „Mazowsze dla zabytków”. Wśród 11 parafii, do których trafią dotacje znalazły się parafie w Mławie, Bogurzynie, Ratowie oraz Niedzborzu.


Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję, że na niezbędne remonty, naprawy i modernizacje zabytków w całym regionie władze przeznaczą 13,8 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł trafi do subregionu ciechanowskiego.

Przy ocenie wniosków pod uwagę brane były: konieczność przeprowadzenia prac lub robót wynikająca ze stanu zachowania zabytku, kwalifikowalność kosztów, znaczenie zabytku dla mieszkańców, w tym rola zabytku w kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz jego dostępność dla społeczności lokalnej i turystów. Wsparcie otrzymały wszystkie wnioski, które uzyskały min. 44 punkty.

Wśród beneficjentów znalazła się parafia pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie., która otrzymaną kwotę 80 tys. zł przeznaczy na projekt konserwatorski posadzki w parafialnym kościele – etap II.  

Kolejnym beneficjentem jest parafia pw. św. Doroty w Bogurzynie, która otrzymała 60 tys. zł na III etap remontu elewacji kościoła pw. Św. Doroty w Bogurzynie.

Wśród parafii z terenu powiatu mławskiego dotacje otrzymały również Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie. Przeznaczy ono 120 tys. zł na prace ratunkowe, konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy dachu kościoła pw. św. Antoniego (strona wschodnia) w Pobernardyńskim Zespole Klasztornym.

110 tys. zł. trafi też do parafii pw. Św. Mikołaja w Niedzborzu na III etap prac konserwatorsko – restaeuratorskich zabytkowego budynku plebanii.

– Środki po raz kolejny trafią także do subregionu ciechanowskiego. Dzięki 1,5 mln zł pomożemy w renowacji, konserwacji i najpilniejszych remontach w 14 obiektach zabytkowych. Nasze wsparcie obejmie nie tylko inwestycje w kościołach, ale także wymianę dachu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemiątkowie, czy remont elewacji szkoły podstawowej w Pułtusku – podsumowuje radny województwa Konrad Wojnarowski.

Poniżej lista beneficjentów z subregionu ciechanowskiego:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x