Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jakie inwestycje zrealizują nasze samorządy ze wsparciem województwa?


Modernizacja dróg i strażnic OSP, nowe place zabaw, chodniki i oświetlenie, szkolny autobus, budowa wiejskiego domu kultury – takie między innymi zadania zrealizują samorządy powiatu mławskiego dzięki dofinansowaniu samorządu wojewódzkiego. Województwo w subregionie ciechanowskim i powiecie przasnyskim dofinansowało łącznie 328 inwestycji, a łączna kwota wsparcia to ponad 66 mln zł.


Ze środków przeznaczonych na równomierny rozwój po 4 miliony złotych otrzymały na inwestycje drogowe Powiat Mławski i Miasto Mława, a ponad 1,1 mln gmina Stupsk. W ramach tych środków samorządy planują następujące zadania:

Wsparcie otrzymają również ochotnicze straże pożarne. W tym roku będą modernizowane strażnice, a 3 jednostki ochotniczej straży pożarnej otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Z dofinansowania na zakup szkolnego autobusu na potrzeby dowozu uczniów do szkół skorzysta gmina Strzegowo, która otrzymała na ten cel  300 tys. złotych.

W ramach programu wsparcia „Mazowsze dla sołectw” w powiecie mławskim zostanie dofinansowanych 26 zadań. Dzięki tym środkom powstaną nowe place zabaw, chodniki czy oświetlenie uliczne.

Ze środków wojewódzkich dofinansowane zostały też zadania związane z ochroną powietrza.

Radni Mazowsza przyznali też dotacje na zadania związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budową i renowacją zbiorników wodnych służących małej retencji (dawny FOGR).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krosta
Krosta
6 miesięcy temu

I co Panie Przybyszewski? zatkało kakao?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x