Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Harcerskie święto na błoniach zamkowych w Ciechanowie


fot. ilustracyjne


Hufiec ZHP Ciechanów przy wsparciu miasta organizuje trzydniowy zlot harcerski. Od 16 do 18 czerwca na błoniach rozstawione zostanie miasteczko namiotowe. Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędą się koncerty i Festiwal Piosenki Harcerskiej. Ruszyły zapisy dla uczniów chętnych do udziału w konkursie wokalnym. Mieszkańcy będą mogli spotkać się z harcerzami i dołączyć do międzypokoleniowego ogniska. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W tym roku Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Ciechanów obchodzi 10-lecie reaktywacji. Z tej okazji organizuje 3-dniowy zlot harcerzy z całej Polski.

W piątek (16 czerwca) o godz. 10.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich rozpocznie się Festiwal Piosenki Harcerskiej. W konkursie wokalnym udział wziąć mogą wszyscy uczniowie ciechanowskich szkół. Zgłoszenia można przesyłać do 9 czerwca na adres: ciechanow@zhp.pl. Szczegółowe informacje: tel. 733 217 555.

Tego samego dnia o godz. 19.30 na scenie wystąpią zespoły harcerskie: Załoga Szklanego Jasia, która dla publiczności wykona szanty oraz zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami, grający covery piosenek harcerskich w wersji rockowej i punkowej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny dla mieszkańców i turystów.

W sobotę (17 czerwca) od godz. 16.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić miasteczko harcerskie i wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych organizowanych przez Hufiec ZHP Ciechanów. O godz. 20.00 na błoniach zorganizowane zostanie międzypokoleniowe ognisko.

W niedzielę (18 czerwca) harcerze wezmą udział w Mszy Świętej, następnie wspólnie przemaszerują z kościoła farnego na plac Jana Pawła II, gdzie uroczyście zakończą zlot.

źródło: UM. Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x