Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zauroczył ją „kuzyn księcia z Dubaju”. Czym skończyły się jego obietnice?


Internetowi oszuści wciąż modyfikują sposoby swojego działania. Często starają się wzbudzać zaufanie i budować bliskie relacje ze swoją ofiarą, również te intymne. Po pewnym czasie zaczynają grać na emocjach i sprawdzać, czy uda im się wyciągnąć pieniądze. W ten sposób 28-latka, którą zauroczył poznany przez Internet „kuzyn księcia z Dubaju”, straciła prawie 6500 zł.


28-latka z powiatu sochaczewskiego, która zgłosiła się do płońskich policjantów, przez Internet poznała mężczyznę podającego się za „kuzyna księcia z Dubaju”. Choć nigdy nie widziała go na oczy, na tyle wzbudził jej zaufanie i zauroczył, że zaczęła mu się zwierzać. W związku z trudną sytuacją rodzinną kobiety, korespondujący z nią mężczyzna zaoferował pomoc i obiecał, że da jej pieniądze na kupno domu. Obiecał, że po załatwieniu wszystkich formalności przyleci do niej.

28-latka wierząc we wszystkie słowa kuzyna „księcia z Dubaju”, podała mu swój numer konta bankowego, na który miał przelać 27 tys. dolarów. Jednak by to było możliwe, konieczna była wpłata 3000 zł na wskazane przez niego konto należące do pośrednika między bankiem polskim, a zagranicznym, celem przewalutowania pieniędzy. Następnie z kobietą kontaktował się „pracownik banku”, podając kolejne dane do przelewów, gdyż jak twierdził, pieniądze nie docierały. Docelowo 28-latka straciła blisko 6500 zł.

Gdy poznany przez Internet mężczyzna stwierdził, że wynajął adwokata, bo kobieta nie przelała wystarczająco dużo pieniędzy na przewalutowanie dolarów i stracił wszystkie wysłane jej pieniądze, pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Policja ostrzega! By uniknąć nieprzyjemności i straty sporej sumy pieniędzy, powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przez Internet, szczególnie gdy proszą o pieniądze. O wszystkich wątpliwych sytuacjach i próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, dzwoniąc do najbliżej jednostki lub pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
6 miesięcy temu

„Bracia” że wschodu? Bo to ostatnio jakieś modne z ich strony

tymon
tymon
6 miesięcy temu

To tylko pOlka i jej fantazje o ksieciu 🙂 Na wyspach po 5 minutach zauroczenia juz by drapala pietami sufit na jakims poddaszu a tak to tylko kasa poszla 🙂

Włodzimierz Lanckiewicz
Włodzimierz Lanckiewicz
6 miesięcy temu

Aż brak mi słów jak ta kobieta myślała i o czym jak mu przelewała te pieniądze

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x