Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Włamał się mieszkance Mławy na konto. Jej siostra straciła pieniądze


Przejęcie słabo zabezpieczonego konta na profilu społecznościowym, to dla hakerów nic trudnego się pod użytkownika konta, z komunikatora wysyłają do znajomych z profilu prośby o szybki przelew. To powszechnie znany sposób działania przestępców – mimo to niestety nadal działa.


W minioną środę, w ten właśnie sposób straciła pieniądze siostra mieszkanki Mławy. Haker włamał się na konto mławianki i korzystając z komunikatora, przesyłał do znajomych kobiety wiadomości z prośba o pożyczkę, poprzez udostępnienie kodu do szybkich płatności elektronicznych. Jedna z tych osób – siostra zgłaszającej, niczego nie podejrzewając wysłała oszustowi 1800 zł. Gdy kobiety zorientowały się, że pieniądze zasiliły konto hakera, zdecydowały się powiadomić policję.

To dość powszechna metoda działania internetowych przestępców. Aby się przed nią uchronić, wystarczy zastosować jedną, prostą zasadę. Nigdy nie udostępniać kodów szybkich płatności elektronicznych, na podstawie prośby wysłanej z komunikatora. Jeśli chcemy pomóc znajomemu, zweryfikujmy informację. Wystarczy zadzwonić, porozmawiać. Nigdy nie działajmy pod wpływem presji czasu lub impulsu. Nie warto ryzykować.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x