Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziewięcioosobowa rodzina w trudnej sytuacji. Pomógł dzielnicowy


Pani Kasia jest mamą z ośmiorgiem dzieci. Jakiś czas temu zmarł jej mąż. Od tej pory próbuje sobie poradzić z codziennymi problemami i brakami – a brakuje dosłownie wszystkiego. Od jedzenia po pampersy dla najmłodszego dziecka. Jej trudną sytuację poznał dzielnicowy st. asp. Dariusz Sarwiński, pełniący służbę na terenie gminy Radzanów. Zadziałał natychmiast, organizując pomoc, w którą zaangażowali się policjanci z posterunku w Szreńsku oraz mieszkańcy gmin Radzanów i Szreńsk.


Pewnego dnia, podczas obchodu rejonu służbowego, wspólnie z sierż. Kingą Jeglicką, odwiedzili rodzinę pani Kasi, mamy ośmiorga dzieci, która po śmierci męża boryka się z wieloma, codziennymi problemami. Okazało się, że jej sytuacja jest skrajnie trudna. Rodzina mieszka w zawilgoconym starym domu, na ścianach i meblach widać pleśń. Dzieci często chorują. Brakuje pieniędzy na leki, witaminy, środki czystości. Brakuje odzieży, bucików dla dzieci, jedzenia.

– Sytuacja wymagała natychmiastowego działania. Po rozmowie z panią Kasią, wiedzieliśmy że kobieta jest w złym stanie psychicznym, nie wierzy by ktokolwiek mógł pomóc jej i dzieciom. Nie zwlekając, zaczęliśmy organizować pomoc, w którą zaangażowali się wszyscy policjanci z posterunku w Szreńsku, nasi znajomi i lokalni mieszkańcy. Zgromadziliśmy długoterminową żywność, w tym jedzenie dla dzieci, środki czystości, odzież, zabawki, ktoś przekazał  spacerówkę dla najmłodszego dziecka – czyli wszystko to, co było potrzebne „na zaraz”.  Zgromadzone rzeczy  zawieźliśmy busem użyczonym przez jednego z mieszkańców. Zaskoczenie i wdzięczność pani Kasi była największą nagrodą – opowiada dzielnicowy Sarwiński.

Po chwili dodaje. – Chcieliśmy tylko pomóc, a nie chwalić się, że pomagamy. Informacja o naszych działaniach jakoś sama się rozeszła. Zdecydowałem się opowiedzieć o naszej akcji, ponieważ ta jednorazowa pomoc nie wystarczy. Być może, ktoś kto przeczyta o pani Kasi i jej dzieciach, zdecyduje się im pomóc w remoncie domu. Być może los pani Kasi odmieni się i już nigdy nie będzie wątpiła w to, że dobro jej rodziny jest ważne.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Niemożliwe. A podobno tak dobrze się dzieje w państwie PiS

Bambik
Bambik
6 miesięcy temu

Szacunek

Mławiak
Mławiak
6 miesięcy temu

A może warto tą rodzinę zgłosić do programu „nasz nowy dom „?

Ulubieniec
Ulubieniec
6 miesięcy temu

Ale ta Policjantka jest Piękna

Jaśko
Jaśko
6 miesięcy temu

Pani w mundurze jest piękna zakochałem się

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x