Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kaplica wieczystej adoracji będzie w kościele Św. Trójcy


W kościele Św. Trójcy w parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie będzie Kaplica Wieczystej Adoracji. Chociaż misja utworzenia takiej kaplicy rozpocznie się oficjalnie 3 września 2023r. to już datę 13 maja 2023 można uznać  za moment rozpoczęcia przygotowań do wieczystej adoracji.


Podczas Nabożeństwa Fatimskiego została poświęcona monstrancja przeznaczona do kaplicy wieczystej adoracji . Została ona wykonana w znanej na całym świecie pracowni Mistrza Mariusza Drapikowskiego. Jego monstrancje są na całym świecie te najbardziej znane to w Niepokalanowie, Ziemi Świętej, Fatimie, Rzymie, na Jasnej Górze w Medugorie i wielu innych miejscach.

Już teraz parafia zachęca do odwiedzenia strony, gdzie są znajdziemy informacje, pytania i odpowiedzi oraz możliwość elektronicznego zapisania się na adorację.

https://adoremustechriste.pl/pl/mlawa

źródło i fot. parafia Świętego Stanisława BM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
6 miesięcy temu

Wspaniała inicjatywa. Ogromne podziękowania dla Ks Proboszcza za podjęty trud. Myślę, że wiele osób skorzysta, nawet takich którzy teraz próbują wyśmiać.

Pankracy
Pankracy
6 miesięcy temu

Jak to niektórym przeszkadza. Nie podoba Ci się? Niechcesz? Spoko. Nikt nie zmusza. Ów pomponik nie chodzi z bejsbolem „po kasę”. Chcesz to mu daj, niechcesz to nie, ale przynajmniej nie przeszkadzaj.

Wiesiek
Wiesiek
6 miesięcy temu
Reply to  Pankracy

Ale pomponik ostatnio przed pomnikiem protestował przeciwko dzieciom skrzywdzonych przez czarnoksiężników

Kuba
Kuba
6 miesięcy temu
Reply to  Pankracy

Pomponik beż pytania bierze nasze pieniądze z budżetu, to co dajesz na tace czy w kopercie to dla pomponika jest zupełne zero. NASZA kasa, którą pomponika karmi obecny rząd to jest konkretną kasa.
Druga sprawa, to pomponika mimo tak ogromnych datków lata co roku po kolędzie i co mszą z tacą po datki, wprawdzie bez bejsbola ale lata.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Najwspanialszym okresem dla Ziemi było 135.000.000(sto trzydzieści pięć milonów) lat, kiedy żyły dinozaury. Nie było wtedy myśli, wiar, wiernych, wojen religijnych, wojen nie religijnych, przemysłu itd,itd,itd. Nikt nikomu nie musiał udowadniać swoich racji i nie było tez ponad 2000 religii, które są obecnie kultywowane. Każda z nich jest jedyna i właściwa, oczywiście. Dodajmy jeszcze, że wcześniej przed dinozaurami, życie również istniało……..miliony lat……..jaki z tego wniosek?

luki steve
luki steve
6 miesięcy temu

ale kaplica jest

teżMława
teżMława
6 miesięcy temu

Kaplica nie będzie usytuowana w budynku kościoła Św. Trójcy.
„Owocem naszych Misji św. będzie kaplica Wieczystej adoracji, nie dziennej a wieczystej 24/7. Będzie ona zorganizowana w budynku plebanii, kiedyś klasztoru Ojców Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, gdzie była prowadzona szkoła, była biblioteka i znajdowała się kaplica zakonna.
Znajduje się ona vis a vis głównych drzwi kościoła. Przez ostatnie 20 lat był tam sklep z dziecięcą odzieżą”.
https://www.mlawatrojca.pl/aktualnosci/ogloszenia

czytelniczka
czytelniczka
6 miesięcy temu
Reply to  teżMława

I co z tego, że był tam sklep? Pan Jezus chodził w zwykłe miejsca i do zwykłych ludzi. Do komory celnika też wszedł. Bardzo się cieszę, że Mławie będzie taka kaplica. Bogu Chwała!

Komentaror
Komentaror
6 miesięcy temu

Kolejna okazja żeby od ludzi wyciągnąć kase. Za chwilę trzeba będzie kupić zestaw do pielęgnacji monstrancji itp…

Mławianka
Mławianka
6 miesięcy temu
Reply to  Komentaror

Rozumiem, że nie chcesz. Ale spokojnie, nie musisz.

Wiesiek
Wiesiek
6 miesięcy temu
Reply to  Komentaror

Czerwony pomponik zna się na wyciąganiu kasy tak samo jak to czynią pisskomuchy

Finladium levioza
Finladium levioza
6 miesięcy temu
Reply to  Komentaror

Ty na szczęście nie musisz dawać

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x